آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3784
تاریخ انتشار : 19 آذر 1390 2:33
تعداد بازدید : 1571

معاون نظارت سازمان رگولاتوری:

مخابرات استان های آذربايجان غربي، قزوين و خوزستان مجاز به فروش اینترنت نیستند

به گفته معاون نظارت سازمان رگولاتوری، در صورتي كه سطح كيفيت سرويس پايين تر از سطح كيفيت مقرر شده در SLA باشد، اپراتور ملزم به پرداخت خسارت خواهد بود اما براين اساس اپراتور نمي تواند به طور مكرر سطح كيفيت سرويس را پايين آورده و خسارت پرداخت كند.

فناوران- حسن رضواني با اشاره به اینکه برخی از شرکت‌های مخابراتی استانی اقدام به فروش بیش از حد مجاز پهنای باند به مشترکان کرده‌اند تا زمانی که پهنای باند مورد نیاز را تامین نکنند حق فروش اشتراک اینترنت را ندارند.
وی افزود: برخلاف آنچه که عنوان می‌شود سرعت پایین اینترنت به دلیل اختلال در شبکه زیرساخت است عامل اصلی آن کم فروشی توسط برخی از ارایه‌کنندگان اینترنت در کشور است.
وی با گلایه از شرکت‌های مخابراتی استانی گفت: متاسفانه با توجه به کم‌فروشی که برخی از این شرکت‌ها انجام داده‌اند از ارایه میزان خرید پهنای باند و تعداد فروش خطوط ADSL در استان خودداری می‌کنند که ما نیز با روش‌های خودمان اقدام به جمع‌آوری اطلاعات کرده‌ایم.
رضوانی افزود: نتایج بررسی‌های در استان‌های آذربایجان غربی، قزوین و خوزستان نشان داد که پهنای باند خریداری شده توسط مخابرات به دو برابر استاندارد موجود فروخته شده است که با توجه به این موضوع این شرکت‌ها تا زمان تامین پهنای باند مورد نیاز برای مشترکان فعلی حق فروش اینترنت در استان را ندارند.
وی گفت: متاسفانه بررسی‌ها نشان می‌دهد که مخابرات در برخی از استان‌ها اینترنتی که به صورت اختصاصی به شرکت‌های دولتی فروخته است در ساعات غیر اداری آن را مجدد به سایر مشترکان می‌فروشد که این نیز تخلف محسوب می‌شود.
رضواني افزود: در صورت تكرار وضعيت فوق الذكر، ارایه سرويس توسط  اپراتور  تا زماني كه سطح كيفيت سرويس را به سطح مطلوب برگرداند متوقف خواهد شد.
وي گفت: شركت‌هاي مخابرات استان آذربايجان غربي، قزوين و خوزستان به دليل عدم تناسب پهناي باند خريداري شده و پهناي باند فروخته شده از فروش سرويس‌هاي اينترنتي منع شده‌اند و ارایه سرويس از سوي اين شركت‌ها تخلف محسوب مي‌شود و چنانچه كساني اقدام به دريافت سرويس از آنها کنند نمي‌توانند انتظار كيفيت مطلوب را داشته باشند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري در مورد شركت‌هاي فوق بيان كرد: اين شركت‌ها تا زماني كه پهناي باند خود را ترميم نكنند و كيفيت سرويس‌شان را به سطح مطلوب نرسانند اجازه فروش نخواهند داشت.
وی بیان کرد: برخی دیگر از استان‌‌ها نیز در لیست کم‌فروشان اینترنت وجود دارند که به زودی اسامی آنها نیز اعلام می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :