آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3780
تاریخ انتشار : 19 آذر 1390 2:22
تعداد بازدید : 495

رییس پارك فناوری پردیس بر لزوم تدوین قانون توسعه فناوری تاكید كرد

رییس پارك فناوری پردیس بر لزوم تدوین قانون توسعه فناوری تاكید كرد و گفت: توسعه صادرات محصولات فناورانه به شكل گسترده نیازمند تدوین قانون توسعه فناوری در كشور است.

فناوران- مهدی صفاری‌نیا افزود: میزان صادرات محصولات فناورانه در جهان در حال حاضر 30 درصد از كل صادرات جهان را شامل می‌شود و این رقم نشان دهنده جایگاه محصولات فناورانه در اقتصاد كشورهاست.
وی حمایت‌های بخش‌های دولتی و عمومی، فنی و حقوقی را از جمله موارد حمایتی مهم در جهت توسعه صادرات فناوری‌های پیشرفته دانست و خاطرنشان كرد: علاوه بر این حمایت‌ها پارك‌های علم و فناوری وظیفه تسهیل وظایف شركت‌های دانش‌بنیان را برعهده دارند.
رییس پارك فناوری پردیس درباره برندسازی و ایجاد پتنت توسط شركت‌های دانش‌بنیان گفت: برند سازی یكی از راه‌های موثر در افزایش میزان صادرات غیر نفتی در كشور است. به عنوان مثال در سال‌های اخیر چین و ژاپن 20 درصد و آمریكا 11 درصد حوزه صنایع میكرو الكترونیكی و الكتریكی بازارهای جهانی را در اختیار دارند.
رییس پارك فناوری پردیس برخی از معضلات توسعه صادرات كشورمان را عدم شناخت و وجود بانك اطلاعاتی محصولات فناورانه، نبود شناخت از بنگاه‌های دانش‌بنیان و نبود كد و آمار دقیق از واردات و صادرات محصولات با فناوری بالا برشمرد و بر لزوم تدوین قانون ترویج توسعه فناوری تاكید كرد.وی پشتیبانی سیاسی دولت از شركت‌های دانش بنیان را ضرو ری دانست و افزود: با توجه به اینكه رونق بازار داخلی مقدمه حضور در بازار‌های خارجی است با حمایت دولت از شركت‌های دانش‌بنیان از قیمت شكنی در بازار جلوگیری می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :