آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37762
تاریخ انتشار : 19 آبان 1392 11:10
تعداد بازدید : 678

تمرکز کوالکام روی گوشی های ارزان

کوالکام به عنوان بزرگ ترین ارایه کننده تراشه برای گوشی های هوشمند، درصدد است که سال آینده روی گوشی های ارزان قیمت ویژه بازار چین متمرکز شود.

فناوران- شرکت کوالکام اعلام کرده که در طول سه ماهه سوم سال جاری میلادی میزان فروشش 33 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و میزان درآمد این شرکت با افزایش 18 درصدی همراه شده است.
در حالی که کوالکام سالانه میزان درآمدش 25 درصد افزایش می‌یابد، پیش‌بینی کرده که سال آینده میزان فروشش نیز پنج تا 11 درصد افزایش یابد، زیرا کارشناسان انتظار دارند فروش گوشی‌های ارزان قیمت سال آینده رشد بیشتری کند.
از سوی دیگر در حالی که اپراتورهای چینی سرویس‌های شبکه نسل چهارم ارایه می‌کنند، کوالکام به دنبال تسخیر بازار چین است.
بنابراین این شرکت آمریکایی از بازار آمریکا و گوشی‌های پیشرفته به سوی بازار چین و گوشی‌های ارزان‌قیمت روی می‌آورد. به همین منظور کوالکام تراشه‌های جدیدش را برای گوشی‌های ارزان‌قیمت معرفی می‌کند. به این ترتیب کوالکام نمی‌تواند انتظار داشته باشد که سال آینده میزان درآمدی که از گوشی‌های سری Galaxy سامسونگ یا آیفون اپل را داشت، باز هم به دست آورد. کوالکام پیشتر تصمیم گرفته بود که شرکت بلک‌بری را خریدار کند، تا هر چه بیشتر به بازار گوشی‌های هوشمند وارد شود، اما نظر بلک‌بری تغییر کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :