آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37750
تاریخ انتشار : 19 آبان 1392 10:54
تعداد بازدید : 459

مخالفت فعالان اقتصادي با نهاونديان

اعضاي اتاق بازرگاني ریيس دولتي را نمي خواهند؟

زمزمه هاي مخالفت اعضاي اتاق بازرگاني ايران با حضور محمد نهاونديان، ریيس اتاق بازرگاني ايران، که یک دو شغله کاملا دولتي شده، اين روزها آشکارا به گوش مي رسد.

موج- محمد نهاونديان، ریيس اتاق بازرگاني ايران، با روي کار آمدن دولت يازدهم از سوي حسن روحاني، به عنوان ریيس دفتر رياست جمهوري انتصاب شد.
پس از انتصاب نهاونديان به عنوان ریيس دفتر ریيس‌جمهور برخي از اين انتصاب خوشحال و برخي ديگر معترض بودند. موافقان اين انتصاب استدلال مي‌کردند که با اين اقدام روابط ميان دولت و بخش خصوصي بهبود مي‌يابد و بخش خصوصي نفوذ بيشتري در دولت پيدا خواهد کرد، اما؛ مخالفان از اين انتصاب به عنوان رفتاري خلاف قانون ياد مي‌کردند.
مخالفان انتصاب محمد نهاونديان به عنوان ریيس دفتر ریيس‌جمهور بر اين باور بودند که ریيس پارلمان بخش خصوصي دو شغله محسوب مي‌شود، بنابراين بايد ميان اين دو سمت يکي را انتخاب کند.
مخالفان و موافقان حضور نهاونديان در روز 27 مرداد ماه سال جاري سرانجام در اتاق بازرگاني ايران در قالب نشست هيات نمايندگان دور هم جم شدند. نهاونديان که قطعا از اين مخالفت‌ها و موافقت‌ها آگاه بود پيش از اينکه صحبت اصلي خويش در نشست هيات نمايندگان را آغاز کند، ابتدا از اعضاي هيات نمايندگان خواست که به حضور وي به عنوان ریيس دفتر ریيس‌جمهور که ریيس اتاق بازرگاني نيز هست، راي اعتماد بدهند.
حال با گذشت نزديک به سه ماه از روزي که نهاونديان براي ماندن در سمت رياست اتاق بازرگاني ايران از اعضاي اتاق راي اعتماد گرفت اين روزها موافقان وي نيز تبديل به مخالفانش شده‌اند، زيرا نهاونديان کمترين وقت را براي بخش خصوصي صرف مي‌کند، در حالي که پارلمان بخش خصوصي به ریيسي تمام وقت و بدون دغدغه و مشغله نياز دارد تا بتواند به وظايف اتاق بازرگاني ايران عمل کند. اين در حالي است که نهاونديان در يک ماهه اخير به اتاق بازرگاني و نشست‌هاي هيات ریيسه نيز نيامده است.
براساس این گزارش، گفته می‌شود اين روزها اعضاي اتاق بازرگاني ايران به دنبال ریيس جديدي براي پارلمان بخش خصوصي مي‌گردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :