آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3775
تاریخ انتشار : 19 آذر 1390 2:5
تعداد بازدید : 984

با همكاري وزارت آموزش و پرورش

مجتمع فنی تهران طرح هوشمندسازي مدارس را اجرايي مي كند

مدیر دپارتمان ICT مجتمع فنی تهران با بيان اينكه مجتمع فني تهران آمادگی دارد طرح هوشمندسازي مدارس را همگام با وزارت آموزش و پرورش و طرح هوشمندسازی مدارس این وزارتخانه، ابتدا در تهران و پس از آن در مدارس كل كشور اجرا كند، گفت: اين طرح سه بخش عمده دارد كه بخش اول آن بسته هاي آموزشي چندرسانه اي است، بخش دوم پورتال مديريت مدارس و بخش سوم آن آزمون الكترونيكي مدارس است.

فناوران - محسن عظیم نژاد درباره فاز اول این پروژه كه بسته‌هاي آموزشي است، افزود: اين بسته‌ها براي مقاطع راهنمايي و دبيرستان به انضمام سه درس عمومي است كه براي مقطع راهنمايي دروس جغرافي، رياضي و زبان و براي مقطع دبيرستان دروس فيزيك، شيمي و زبان است كه كل بسته آموزشي نيز شامل كتاب درسي (به صورت تمام رنگي)، سي‌دي كه به‌صورت مالتي مديا و تعاملی بوده و يك سي‌دي معلم يار كه معلم براي تدريس از آن استفاده مي‌كند، است.
عظیم نژاد با اشاره به بحث پورتال مديريت مدارس گفت: در اين پورتال، مدارس مي‌توانند با دانش‌آموزان و اولياي آنها در ارتباط باشند و گزارش‌هایی را از طريق پورتال دريافت كنند، همچنين اوليا مي‌توانند از امكانات عمومي مدارس مثل حضور و غياب دانش‌آموزان و اعلام نتيجه امتحانات آنها اطلاع و آگاهي يابند.
برگزاري آزمون الكترونيكي
وی درباره بحث آزمون الكترونيكي كه يكي ديگر از بخش‌هاي طرح هوشمندسازي مدارس است، گفت: همچنين در اين طرح آمادگی داريم كه آزمون‌هايي مقطعي و به صورت الكترونيكي در مدارس برگزار كنيم و پيشنهاد ما برگزاري پنج تا شش نوبت آزمون براي كل سال است.
مدیر اجرایی غرفه مجتمع فنی تهران در نمایشگاه الکامپ هفدهم گفت: در نمايشگاه الكامپ از مدارس دعوت مي‌كنيم كه با اين طرح آشنا شوند و با ما قرارداد منعقد كنند؛ در واقع هم‌اكنون در مرحله سفارش‌گيري براي اين طرح هستيم و براي اجرايي كردن طرح در مدارس هماهنگي‌هاي لازم را با آموزش و پرورش انجام خواهيم داد.
وي در پاسخ به اين سوال كه با توجه به ناقص بودن بستر ارتباطاتي و اينترنتي آيا اين طرح قابل اجراست، گفت: در طرح هوشمندسازي كه طراحی كرديم، بستر فعلی اينترنت و تجهيزات سخت‌افزاري را نيز مورد توجه قرار داديم و در واقع اين طرح با توجه به اين موضوعات طراحي شده تا مشكلي در اين زمينه و اجرايي كردن طرح در مدارس به وجود نيايد.
مدیر دپارتمان ICT مجتمع فنی تهران گفت: تا به حال مواردي در زمینه مدارس هوشمند مطرح شده كه به اعتقاد من آنها به معناي واقعي، هوشمند نيستند و بيشتر تجهيزات سخت‌افزاري در آنها مورد توجه قرار گرفته تا مباحث نرم‌افزاري.
 وی اعلام آمادگی کرد تا ضمن ارایه مشاوره حضوری و غیرحضوری (تلفن، ایمیل و غیره) به مدیران، معلمان، مربیان پرورشی و اولیا، در صورت درخواست مدارس یا ادارات آموزش و پرورش، کارشناسان مجتمع فنی تهران به منظور نمایش توانایی‌های طرح، اعزام می‌شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :