آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37739
تاریخ انتشار : 19 آبان 1392 10:39
تعداد بازدید : 1174

ثبت نام کارت ملی هوشمند به پست واگذار شد

سازمان ثبت احوال کشور در تفاهم نامه ای ثبت نام کارت ملی هوشمند را به شرکت پست واگذار کرد.

فناوران- تفاهم‌نامه همکاری ارایه خدمات کارت ملی هوشمند بین محمد ناظمی‌اردکانی رییس سازمان ثبت احوال کشور و محمدحسن کرباسیان مدیرعامل شرکت پست منعقد و مبادله شد و طرفین بر گسترش همکاری‌های دوجانبه به ویژه درخصوص ارایه آموزش‌های مربوطه تاکید کردند.
براساس این تفاهم‌نامه امور قبول مدارک، ورود اطلاعات هویتی متقاضی، اسکن مدارک، انگشت‌نگاری، عکس‌برداری و دیگر امور مربوط به متقاضیان کارت ملی هوشمند، در دفاتر پستی ارایه می‌شود.
محمد ناظمی‌اردکانی، رییس سازمان ثبت احوال کشور در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با بیان اینکه در گذشته فقط ارسال شناسنامه و کارت ملی از طریق پست صورت می‌گرفت، افزود: به واسطه فناوری‌های جدید و روزآمد به کار گرفته شده در سازمان ثبت احوال و اجرای طرح عظیم کارت ملی هوشمند، از این پس ارسال این کارت‌ها توسط پست انجام می‌شود. ناظمی‌اردکانی از صدور 22 هزار و 300 کارت ملی هوشمند در سطح کشور خبر داد که 21 هزار کارت از این تعداد به افراد تحویل داده شده است. محمدحسن کرباسیان نیز صدور کارت ملی هوشمند را یکی از مهم‌ترین اتفاقات در سازمان ثبت احوال کشور برشمرد و با بیان اینکه زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای اجرای موفق این طرح فراهم شده است گفت: عرضه این خدمت، کاهش تردد و مراجعه حضوری متقاضیان به ثبت احوال و تسریع و تسهیل در امور مربوط به دریافت این خدمت و به تبع آن ارتقای سطح رضایت‌مندی عمومی ‌را موجب خواهد شد.
مدیرعامل شرکت پست صدور کارت‌های هوشمند ملی را پیش نیاز ورود به دولت الکترونیک عنوان کرد و گفت: با استفاده از کارت‌های جدید هم‌وطنان می‌توانند به شیوه‌ای امن وارد فضای مجازی شوند.
وی با اشاره به اینکه طرح صدور کارت ملی هوشمند به صورت پایلوت برای نخستین بار در استان قم به اجرا در آمده است و در برخی استان‌های دیگر نیز در حال اجراست، افزود: در تهران نیز این طرح در فاز نخست در منطقه 13 پستی تهران به اجرا درخواهد آمد و به تدریج به دیگر مناطق تهران و استان‌ها تسری می‌یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :