آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37735
تاریخ انتشار : 19 آبان 1392 10:34
تعداد بازدید : 506

مدیرعامل مخابرات تهران:

درآمد تلفن ثابت رو به کاهش است

به گفته مدیرعامل مخابرات تهران، چه رقیب داشته باشیم یا نداشته باشیم درآمد تلفن ثابت رو به کاهش است.

ایسنا- علیرضا صیدی با بیان این مطلب گفت: اگر قرار‌ باشد تنها تلفن ثابت را در نظر بگیریم، روند درآمدزایی آن در تمام دنیا رو به کاهش است و حال چه مخابرات رقیب داشته باشد چه نداشته باشد، این موضوع تغییری در این شرایط نخواهد داشت.
وی افزود: با توجه به این کاهش درآمد لازم است که شرکت مخابرات به فکر ارایه سرویس‌های جدید و ارزش افزوده باشد و درآمد آن افزایش پیدا کند.
مدیرعامل مخابرات تهران گفت: برای ارایه‌ سرویس‌های ارزش افزوده نیز اپراتور ملزم نیز به سرمایه‌گذاری است.
وی با بیان اینکه مگر می‌شود یک اپراتور به فکر افزایش درآمد‌های خود باشد و بحث سرمایه‌گذاری را مدنظر قرار ندهد، گفت: سرمایه‌گذاری لازمه‌ بقای یک اپراتور است و در این موضوع جای هیچ بحثی وجود ندارد.
صیدی افزود: مخابرات در پنج ماه اول امسال 86 میلیارد تومان در استان تهران سرمایه‌گذاری کرده است که قطعا این رقم در نیمه‌ دوم سال افزایش خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت مخابرات تهران گفت: به هر صورت شبکه یک موجود زنده است که اگر برای آن هزینه‌ای نشود، از بین خواهد رفت. ما نیز برای شبکه تلفن ثابت سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت را مدنظر قرار داده‌ایم و در سال آینده به سمت سرویس‌های IMS,NGM و غیره خواهیم رفت و قطعا برنامه‌های مختلفی برای این حوزه داریم.
وی افزود: اگر یک اپراتور بخش خصوصی بخواهد سرپا بماند لازم است که حتما در فضای رقابتی که وجود دارد مشتری داشته باشد و کسب و کار خود را گسترش دهد. حال آیا برای رسیدن به این اهداف راهی به غیر از سرمایه‌گذاری
وجود دارد.
صیدی گفت: من فکر می‌کنم اگر پاسخ این سوال را بدهیم بسیاری از موضوعات خود‌به‌خود حل خواهد شد و دیگر انتقادی در این زمینه مطرح نمی‌شود که اپراتورها با وجود اینکه درآمد دارند در حوزه ارتباطات سرمایه‌گذاری نمی‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :