آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37605
تاریخ انتشار : 18 آبان 1392 10:44
تعداد بازدید : 694

چاپگری که کاغذ پرینت شده را سفید می کند

تامین کاغذ برای دستگاه های پرینتر همیشه هزینه های گزافی را به کاربران این دستگاه ها تحمیل می کند. هزینه ای که برخی از کاربران را ناچار به استفاده از کاغذهای استفاده شده می کند که این موضوع سرانجام به بروز ایراداتی برای دستگاه منجر می شود.

 فناوران- اخیرا دستگاه جدیدی به بازار معرفی شده است که نه تنها کاغذهای استفاده شده (کاغذهایی که یک‌بار مورد استفاده چاپگر قرار گرفته‌اند) مشکلی برایشان ایجاد نمی‌کند؛ بلکه اصلا این دستگاه برای کاغذهای پرینت شده طراحی و تولید شده است. کافی است کاغذ‌های پرینت شده را در این دستگاه دیجیتالی قرار دهید و از طرف دیگر کاغذ سفید تحویل بگیرید!
این دستگاه توسط مهندسان دانشگاه کمبریج طراحی و تولید شده است. آنها از لیزر سبز برای این کار استفاده می‌کنند چراکه بیشترین توانایی را برای این کار دارد.
همچنین از پالس‌های کوتاه لیزر برای پاک کردن کلمات و تصاویر از روی کاغذ استفاده شده است. لیزر درواقع جوهر روی کاغذ را بخار می‌کند. اما به طورتی که آسیبی به خود کاغذ زده نمی‌شود. این دستگاه که Unprint نامیده می‌شود کمک بزرگی به صرفه‌جویی در مصرف کاغذ می‌کند و جان هزاران درخت را نیز نجات می‌دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :