آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37585
تاریخ انتشار : 18 آبان 1392 10:15
تعداد بازدید : 884

شرکت ها فقط 5 درصد متراژ، ارزی بپردازند!

جانمایی الکامپ آغاز شد

ثبت نام و جانمایی نمایشگاه الکامپ نوزدهم پنج شنبه گذشته آغاز و دیروز (جمعه) پیگیری شد.

فناوران- روز پنجشنبه 16 آبان ماه، مراحل ثبت نام شرکت های متقاضی حضور در نمایشگاه الکامپ توسط شرکت آوین افراز، مجری نمایشگاه  انجام شد و شرکت های متقاضی با حضور در سالن 61 نمایشگاه بین المللی تهران و ارائه مدارک، اقدام به جانمایی و ثبت نام کردند. در جریان ثبت نام، شاهرخ انوشیروانی به عنوان نماینده سازمان نصر کشور، بر عملکرد مجری نظارت داشت. همچنین موسوی به عنوان نماینده سازمان نصر کشور در شورای اجرایی نمایشگاه، پیگیر اجرای صحیح مصوبات شورای مذکور بود. محمدلو و جلیلی و آقای مشایخی نیز از دبیرخانه نظام صنفی رایانه ای کشور از ابتدای شروع ثبت نام در سالن، حاضر بودند و به راهنمایی مراجعان و پاسخگویی به سوالات و جمع آوری نظرات، پیشنهادات، گزارش ها و شکایات می پرداختند.
شنیده ها حاکی است که مراحل ثبت نام و جانمایی با نظم انجام شده و مجری سعی در جلب رضایت مراجعه کنندگان داشته است.
پیش از این، شرکت ها به فناوران گزارش کرده بودند که مجری بر خلاف اطلاعیه های نصر کشور مبنی بر شروع ثبت نام از 16 آبان، ثبت نام و جانمایی را از روز 12 آبان ماه آغاز کرده و بررسی فناوران هم نشان می داد که جانمایی غرفه ها در سایت های elecompfair.com و elecompexpo.com انجام شده است. کاظم آیت اللهی، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور دراین باره به فناوران گفت: مجری برخی جانمایی ها را انجام داده بود. ما روز سه شنبه گذشته جلسه اضطراری شورای سیاست گذاری را در دفتر رییس سازمان فناوری اطلاعات برگزار و تاکید کردیم که این اقدام قابل قبول نیست. مجری هم پذیرفت که سایت «ایران الکامپ» را خالی کند و تضمین کند که در جریان ثبت نام از روز پنج شنبه، ناراضی وجود نداشته باشد. ما نیز از سازمان یک گروه 5 نفره را برای نظارت و همکاری اعزام کردیم که تایید می کنند ثبت نام با نظم و با حداقل نارضایتی انجام شده است. وی با بیان اینکه سازمان نصر دو مورد شفافیت در جانمایی و حل مشکل ارزی ریالی را با جدیت پیگیری کرده است، در مورد نحوه محاسبه ارزی هم گفت: در شورای سیاست گذاری با شرکت نمایشگاه ها توافق کرده ایم که شرکت های مشمول محاسبه ارزی 5 درصد متراژ را ارزی و 95 درصد را ریالی بپردازند.  آیت اللهی با بیان اینکه هنوز تسویه حساب با شرکت ها انجام نشده، گفت: اگر از شرکتی بیش از 5 درصد متراژ، با تعرفه ارزی دریافت شده باشد، می توانند مورد را گزارش و نسبت به استرداد مبلغ اقدام کنند.
مراسم ثبت نام الکامپ  دیروز جمعه 17 آبان ماه نیز انجام شد و روزهای آینده نیز تا تکمیل تمامی فضای غرفه ها، ادامه خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :