آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37497
تاریخ انتشار : 15 آبان 1392 11:6
تعداد بازدید : 1667

پنچ گوشی بدون مشتری در دنیا!

در حالی که همه تولیدکنندگان تلاش می کنند گوشی هایی بسازند که هرچه بیشتر توجه کاربران را جلب کنند، اما گاه محصولاتی تولید می شود که نه تنها توجه افراد را جلب نمی کند، بلکه به سرعت از چرخه تولید هم حذف می شوند.
فناوران - در این گزارش به گوشی هایی می پردازیم که هرگز مورد استقبال قرار نگرفتند.

یکی از گوشی‌هایی که هرگز نتوانست در بازار موبایل دنیا موفقیتی به دست آورد، Kin One محصول شرکت مایکروسافت بود. اگرچه این گوشی پیش از عرضه سروصدای زیادی به پا کرد، اما نتوانست نظر کاربران را به خود جلب کند و پس از دو ماه خط تولید آن به کلی متوقف شد. اگرچه این گوشی صفحه کلید کامل QWERTY داشت، از صفحه نمایش کوچکی هم برخوردار بود، اما استفاده از آن خیلی راحت نبود و سیستم نرم‌افزاری ساده‌ای نداشت.

اواخر سال 2010 و اوایل 2011 گوشی‌های موبایل سایز بزرگی نداشتند. بر این اساس شرکت کیوسرا اقدام به عرضه گوشی هوشمندی با دو صفحه نمایش لمسی کرد.
این گوشی که Echo نام داشت، همانند کتاب باز می‌شد و دو صفحه روبه‌روی هم قرار می‌گرفت که کار با آن راحت نبود. از آن گذشته دستگاه خیلی بزرگ و حجیمی بود که راحت داخل دست جا نمی‌شد.

سال 2011 جو تولید گوشی‌هایی با صفحه نمایش سه‌بعدی تولیدکنندگان را گرفت. بر این اساس برخی از شرکت‌ها از جمله ال‌جی گوشی‌های سه بعدی ساختند.
Evo 3D محصول ال‌جی است که خیلی مورد استقبال قرار نگرفت و پس از مدتی تولید آن متوقف شد. صفحه نمایش سه‌بعدی این گوشی باعث سر درد و سرگیجه می‌شد و تماشای عکس و فیلم در آن وضوح و زاویه دید مناسبی نداشت.

یکی دیگر از گوشی‌هایی که هرگز مورد استقبال واقع نشد، گوشی Salsa محصول شرکت اچ‌تی‌سی بود. این شرکت تایوانی گوشی Salsa را با همکاری فیس‌بوک تولید کرد و کلیدی برای دسترسی مستقیم به این شبکه اجتماعی روی آن قرار داد. با این حال گوشی موفقی نبود.

Veer 4G یکی دیگر از گوشی‌هایی است که در بازار فروش نداشت.
این گوشی محصول شرکت آمریکایی HP بود و سایز کوچکی داشت. صفحه نمایش این دستگاه 6/2 اینچی بود. بنابراین کار با آن خیلی سخت بود و می‌توان آن را کوچک‌ترین گوشی لمسی دانست.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :