fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 37489
  تاریخ انتشار : 15 آبان 1392 10:45
  تعداد بازدید : 546

  رییس اتاق بازرگانی ایران:

  بهبود فضای کسب و کار نیازمند همکاری بخش خصوصی است

  محمد نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی ایران دیروز در همایش بهبود فضای کسب و کار گفت: محیط کسب و کار یک نفع عمومی است و توقعی وجود ندارد که دولت در اموری که خود مدیران بنگاه ها می توانند تصمیم گیری کنند، ورود داشته باشد.

  فناوران- وی افزود: اگر دنبال اصلاح فضای کسب و کار هستیم باید ببینیم بازیگران این فضا چه کسانی هستند و نقش هر یک مشخص
  باشد.
  نهاوندیان گفت: ثبات قوانین از عمده‌ترین مولفه‌های محیط کسب و کار است. در طول 100 سال گذشته 170 هزار ماده و تبصره در حوزه‌های اقتصادی تصویب شد و ما امروز در سطح دولت با کمبود ماده و تبصره مواجه نیستیم و بهبود فضای کسب و کار نیاز به تقنین جدید ندارد بلکه نیاز به پالایش و پیرایش قوانین داریم.
  وی با تاکید بر اینکه التهاب در قوانین از مخرب‌ترین عوامل کسب و کار است گفت: ثبات در قوانین و مقررات و بازارها از بزرگ‌ترین توفیقات دولت تدبیر و امید در مدت فعالیت کمتر از سه ماه گذشته و هم‌اکنون فضای التهاب در بازارها به یک فضای آرامش تبدیل شده است.
  نهاوندیان افزود: امنیت مالکیت و رسیدگی به تخلفات نیز در قانون بهبود فضای کسب و کار وجود دارد و در کشورهای پیشرفته حریم مالکیت مصون نگه داشته می‌شود اما مصادره اموال هیچ‌گاه صورت نمی‌گیرد.
  رییس دفتر رییس‌جمهور، سیاست‌گذاری ارزی را از نکات مورد تاکید در قانون بهبود فضای کسب و کار برشمرد و افزود: چه اشکالی دارد یک سیاست مالیاتی شش ماه قبل به فعالان اقتصادی برای تطبیق برنامه‌ها اطلاع داده شود و به جایی اینکه فعال اقتصادی دنبال راه دور زدن قوانین و یا فساد اقتصادی باشد، می‌تواند از فرصت کافی برای همراهی با قوانین
  استفاده کند.
  وی، دستیابی به اصلاح ساختار و محیط کسب و کار را جز با همدلی و همکاری نهادهای مسوول و مردم غیرممکن دانست و گفت: این راه بلند با یک رویکرد جدید تعامل دولت و بخش خصوصی می‌تواند انجام شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :