آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37488
تاریخ انتشار : 15 آبان 1392 10:43
تعداد بازدید : 836

رده‌بندی برندها در بازار درایوهای نوری به روایت باشگاه فعالان ICT

پایونیر پیشگام است

درايوهاي نوري از دسته کالاهايي هستند که کارایی زیادی برای کاربران لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی دارند و به همین دلیل هم تنوع در این محصولات از لحاظ برند و قيمت در بازار زیاد است؛ کالایی که در بازار آن هر برند و نمونه ای سهمی از میزان محبوبیت و فروش را به خود اختصاص داده است.

فناوران- به گفته کارشناسان، در بازار درایوهای نوری برندهای سوني، پايونير، لايتون، اچ‌پي، ال‌جی و سامسونگ از مطرح‌های بازار به حساب می‌آیند که در این بین پایونیر از قدیمی‌های
مطرح است.
برخی از فعالان بازار هم از رشد تقاضا برای برندهایی که تنوع بالاتری از لحاظ نوع و مدل دارند خبر داده و می‌گویند: تنوع بالای محصول در کنار خدمات پس از فروش مطمئن و پشتبانی قوی از دلایل رشد محبوبیت برندهایی است که شاید تا همین چند سال پیش اقبال بلندی در بازار درایو نوری نداشتند.
در هر حال بنا به گفته فعالان بازار، پایونیر و ایسوس در رده‌های نخست محبوبیت بازار درایو نوری قرار دارند.
براساس اعلام باشگاه فعالان آي‌سي‌تي نيز، در بازار درايوهاي نوري برند pioneer با کسب سهم فروش 6/26 درصد در رتبه نخست محبوب‌هاي بازار ايستاده است. اين برند سال گذشته نيز با کسب سهم محبوبيت 24/4درصد در رده نخست محبوب‌هاي بازار درايو نوري ايستاده بود.
پس از اين برند ایسوس با کسب 23/8درصد از سهم فروش بازار درایو نوری در رتبه دوم محبوب‌های بازار درایو نوری ایستاده است و توانسته است رقیب خود لایتون را که حدود دو سال قبل لقب دومین برند محبوب بازار درایو نوری را یدک می‌کشید، یک پله عقب براند. براساس گزارش باشگاه فعالان آی‌سی‌تی، سهم محبوبیت درایو‌های نوری برند ایسوس سال گذشته در حدود 13/6درصد بوده است. سهم فروش برند لایتون در حوزه درایوهای نوری نیز اکنون 19 درصد از کل بازار است که این میزان محبوبیت در مقایسه با سال گذشته که سهم فروش این برند در حدود 12/4درصد بوده رشد کرده است.
برند ساموسنگ هم با کسب سهم فروش 10/1درصدی در رده‌های پایین‌تر محبوبیت در بازار درایو نوری ایستاده است. سهم فروش درایوهای نوری این برند سال گذشته در حدود 7/5 درصد بوده است. برند ال‌جی هم با کسب 7/1 درصد از سهم محبویت بازار درایو نوری در رتبه بعدی ایستاده است. بنا بر گزارش باشگاه فعالان آی‌سی‌تی، سهم محبوبیت درایوهای نوری ال‌جی در سال گذشته در حدود 9/6 درصد بوده
است.
فعالان بازار می‌گویند که علت این تغییر و تحولات در میزان محبوبیت برندها در بازار درایو نوری به نوع خدمات‌دهی این شرکت‌ها به مشتریان و قیمت کالاها مربوط است. آنها در مورد روند قیمت‌ها در بازار این کالا نیز می‌گویند؛ با توجه به ثبات نسبی قیمت دلار آزاد، در بازار درایوهای نوری نیز شاهد ثبات قیمت هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :