آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37482
تاریخ انتشار : 15 آبان 1392 10:18
تعداد بازدید : 605

وعده رایتل برای برخورد با کلاهبرداران

اپراتورهای موبایل بارها اعلام کرده اند که ارتباطی با فروشندگان تلفنی سیم کارت ندارند و آن را تایید نمی کنند اما این تخلف ادامه دارد. به همین منظور مدیرعامل اپراتور سوم در این رابطه وعده داد که اقدام رایتل به اطلاعیه ختم نمی شود و از مراجع قانونی این موضوعات را پیگیری می کند.

خبرگزاری فارس- مجید صدری با بیان این مطلب گفت: در صورتی که مردم این تخلفات را به رایتل یا سایر نهادهای نظارتی اعلام کنند، از طریق مراجع قانونی این موضوع را پیگیری خواهیم
کرد.
وی افزود: این کار نوعی کلاهبرداری است و صددرصد پیگیر این تخلف هستیم و در خصوص نتیجه‌بخش بودن این پیگیری امیدوار هستم.
براساس این گزارش موضوع فروش تلفنی سیم‌کارت‌ که شایع‌ترین آن پیشنهاد فروش به بهانه شباهت شماره با شماره دایمی مشترک است، زمانی به دلیل شرایط مقطعی بازار سیم‌کارت در کشور شکل گرفت و اکنون پدیده‌ای رایج است.
البته این نوع فروش، همواره با تخلف‌هایی همراه بوده است. فروش با قیمت گرا‌ن‌تر از عرف و وعده شماره شبیه و خلف وعده در زمان تحویل، از جمله تخلف‌هایی است که در نهایت به اعتراض خریدار و پشیمانی وی از قبول پیشنهاد خرید منجر می‌شود.
اپراتورهای تلفن‌همراه که با این موضوع ارتباط غیرمستقیم پیدا می‌کنند تاکنون چندین بار در اطلاعیه‌‌‌‌هایی اعلام کرده‌اند که این روش را تایید نمی‌کنند و فروشندگان ارتباطی با اپراتورها ندارند.
اما با وجود این اعلام‌های رسمی، هنوز شیوه پرتخلف فروش تلفنی سیم‌کارت ادامه دارد و با ادامه آن بر تعداد مشترکان متضرر افزوده می‌شود. گویا برخورد با این تخلف، پس از اطلاع‌رسانی، نیازمند قدم بعدی است.
این پدیده که زمانی با ورود سیم‌کارت‌های اپراتور دوم داغ شده بود امروز با ورود سیم‌کارت‌های اپراتور سوم، داغ‌تر شده است.
به رسم معمول رایتل نیز در اطلاعیه‌هایی اعلام کرده که این نوع فروش را غیرقانونی می‌داند و خواستار گزارش تخلف توسط مردم شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :