آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37427
تاریخ انتشار : 14 آبان 1392 11:19
تعداد بازدید : 864

استیو وزنیاک بنیان‌گذار اپل:

همکاری گوگل و اپل محال نیست!

گوگل خاری است که به چشم خیلی از شرکت ها رفته است. این شرکت از آنجا که خیلی دوست دارد در تمامی زمینه های فناوری اطلاعات فعالیت کند، در هر حوزه ای رقیب برای خود می تراشد. به طور مثال، اگر با استیو بالمر، مدیر اجرایی مایکروسافت که به تازگی نیز بازنشسته شده، در مورد گوگل حرف بزنیم، گویا در حال توهین کردن به وی هستید.

فناوران- فون آرنا نوشت، یکی دیگر از شرکت‌های رقیب و سرسخت گوگل، اپل است. این دو شرکت آنقدر با هم رقابت دارند که تصور اینکه روزی این دو بتوانند بر سر موضوعی به توافق برسند، تقریبا بعید به نظر می‌رسد.
اما گویا استیو وزنیاک می‌تواند این کار را انجام دهد. وی که دوست استیو جابز و یکی از بنیان‌گذاران اپل است، به تازگی در مصاحبه‌ای با BBC گفته است: من از خدا می‌خواهم که اپل و گوگل در آینده با یکدیگر شریک شوند. البته وی دلایلی نیز برای این کار دارد.
وی می‌گوید: روشی که موتور جست‌وجوی گوگل، اطلاعات لازم را به سیستم تشخیص صدای آندرویید می‌دهد، او را واقعا تحت تاثیر قرار داده است. به خصوص هنگامی که آن را با سیری اپل مقایسه می‌کند. وی می‌افزاید: گاهی اوقات که به سیری می‌گویم رفتن به Joe's Diner، نمی‌فهمد که Joe's Diner کجا است. اما آندرویید معمولا آن را متوجه می‌شود.
البته وزنیاک تصدیق می‌کند که درباره تجارت و چیزهای مرتبط به آنکه می‌تواند جلوی همکاری‌های تجاری همچون اپل-گوگل را بگیرد، چیز زیادی نمی‌داند. او می‌گوید: درست است که یک شرکت لازم است که پول در بیاورد، اما وی شدیدا معتقد است که ترکیب اپل-گوگل می‌تواند بهبودهای چشمگیری در فناوری‌های پوشیدنی مانند ساعت‌های هوشمند یا عینک‌های هوشمند به وجود آورد. وی درباره ایده‌هایش در زمینه کامپیوترهای پوشیدنی می‌گوید: سه تا چهار سال است که درباره نمایشگرهای OLED صحبت می‌کنم که از نظر تئوری می‌توانند روی پلاستیک چاپ، خمیده یا لوله شوند. این نمایشگر می‌تواند روی بازوی شما جای بگیرد و با یک تلنگر درون دست‌تان باز شود. من دوست دارم که یک ابزار با تمامی قابلیت‌های گوشی هوشمند را پشت مچم ببندم. مشکل اینجا است که هر چه بیشتر درباره آن فکر می‌کنم، بیشتر اطمینان می‌یابم که اندازه کوچک را اصلا دوست ندارم. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این دو شرکت روزی با هم همکار خواهند شد؟ البته اینکه این دو شرکت بر سر چه کاری می‌خواهند با هم توافق کنند، موضوع مهمی به شمار می‌رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :