آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3723
تاریخ انتشار : 13 آذر 1390 9:14
تعداد بازدید : 537

معاون مبارزه با جرايم فتاي ناجا:

مسابقات پيامكي در شبكه هاي ماهواره اي كلاهبرداري مجازي است

معاون مبارزه با جرايم پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات نيروي انتظامي گفت: مسابقات پيامكي در شبكه هاي ماهواره اي كلاهبرداري مجازي است.

پايگاه اطلاع‌رساني پليس فتا- سرهنگ تورج كاظمي در توضيح برخي نظرسنجي‌ها و مسابقات پيامكي برخي شبكه‌هاي ماهواره‌اي افزود: اخيرا در چندين شبكه ماهواره‌اي برنامه‌هایي با عناوين مختلف اقدام به نظرسنجي و برگزاري مسابقات پيامكي مي‌كنند.
وي با بيان اينكه اين شيوه يكي از روش‌هاي كلاهبرداري مجازي است، گفت: اين شركت‌ها پس از انجام تبليغات و اخذ نظرات مردمي با آنان تماس گرفته و با طرح اين مدعي كه شما در نظرسنجي‌ يا قرعه‌كشي يا مسابقه برنده شده‌ايد عنوان مي‌كنند كه شما (مالباخته) در قبال واريز مبلغي به حساب شركت و ارسال رسيد بانكي مي‌توانی د جوايز خود را تحويل بگيرید.
كاظمي افزود: در اين روش مالباخته با توجه به جذابيت موضوع ملزم به پرداخت هزينه‌هايي به عنوان ماليات با هزينه‌هاي پردازش مي‌شود اما مالباخته پس از مدتي در ازاي پرداخت پول يا چيزي دريافت نمي‌كند يا هديه‌اي كه تحويل مي‌گيرد ارزش كمتر از مبلغ درخواست شده است.
معاون مبارزه با جرايم پليس فتاي ناجا با بيان اينكه افراد مالباخته چون مبلغ كمي پراخت كرده‌اند حاضر به اعلام شكايت و پيگيري نيستند، گفت: بر اين اساس از تمامی مالباختگان خواسته مي‌شود در صورت بروز اين اتفاق با ثبت شكايت مراتب را به پليس اطلاع دهند.
وي با بيان اينكه پليس فتا به مكاتبه‌اي با اينترپل درخواست داشته است كه در صورت امكان با يكي از شبكه‌هاي ماهواره‌اي در يكي از كشورهاي خارجي برخورد كند، گفت: پليس از طريق گزارش‌هاي مردمي در جريان برگزاري مسابقات پيامكي در يكي از شبكه‌هاي ماهواره‌اي قرار گرفت و در پي آن پليس فتا اقدامات قانوني را از طريق اينترپل براي جلوگيري از اين‌گونه اقدامات مجرمانه به عمل آورده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :