آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37200
تاریخ انتشار : 12 آبان 1392 10:33
تعداد بازدید : 1159

اطلاعات ثبت سفارش کالا در دسترس همه قرار گرفت

براساس تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، دسترسی به اطلاعات و آمار ثبت سفارش آزاد
شد.

فناوران- در راستای شفاف‌سازی روند فعالیت‌های تجاری، از این پس تمامی ‌متقاضیان می‌توانند تمامی ‌اطلاعات مربوط به ثبت سفارش‌های صورت پذیرفته را مشاهده کنند.
به این منظور لازم است با نام کاربری و کلمه عبور 1000 mehman در سایت گزارش‌گیری ثبت سفارش به آدرس http://212.16.81.76 وارد شده و اطلاعات مورد نیاز را مشاهده کنید.
گفتنی است وزیر صنعت در نخستین نشست خبری خود اعلام کرده بود در راستای شفاف‌سازی تمامی اطلاعات ثبت سفارش در سایت‌های تخصصی منتشر می‌شود.
محمدرضا نعمت‌زاده با تاکید بر اینکه چیزی برای پنهان کردن نداریم، خواستار آن شده بود تا تمامی پروانه‌های تولید و بهره‌برداری در بخش‌های مختلف صنعت و معدن باید در سایت‌های تخصصی منتشر شود. به نظر می‌رسد دسترسی به اطلاعات و آمار ثبت سفارش نخستین گام در راستای تحقق وعده‌های وزیر صنعت در راستای شفافیت اطلاعات باشد.
برای مثال در صورت مراجعه به این سایت می‌توان مشاهده کرد که شرکت «نيلوفر سپيد كاسپين» با استفاده از کارت بازرگانی در تاریخ 9 آبان ماه و به شماره مجوز 17534054، اقدام به ثبت سفارش واردات کالاهای IT کرده است.
این شرکت قصد دارد یکهزار و 100 عدد نوت‌بوک ایسر، 500 عدد نوت‌بوک لنوو، یکهزار و 500 عدد تبلت اسوس، یکهزار عدد نوت‌بوک اسوس و 300 عدد پرژکتور اپسون را به کشور وارد کند. کشور تولیدکننده این محصولات چین است و فروشنده آن شرکت DIRECT DIRECTION FZCO خواهد بود.
همچنین این کالا قرار است از کشور امارات صادر شده و در گمرک فرودگاه امام خمینی تحویل شود. مبلغ کل این سفارش 923 هزار دلار است و این سفارش تا 18 تیر ماه سال 1393 معتبر خواهد بود.
گفتنی است، سيستم الكترونيكي ثبت سفارشات واردات كالا، از ابتدای سال 1387 به صورت تدریجی شکل گرفته است و در نهایت در تاریخ 19 خرداد ماه سال 88 به طور کامل آغاز به کار کرده است.
در اين سيستم متقاضيان ثبت سفارش اعم از حقيقي و حقوقي مي‌توانند با مراجعه به وب‌سايت ثبت‌نام کرده و با دريافت كدكاربري و رمز عبور شخصي، از طريق اين سايت سفارشات واردات خود را به صورت 24 ساعته و در هر مكاني كه به شبكه جهاني اينترنت دسترسي داشته باشند ثبت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :