آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37195
تاریخ انتشار : 12 آبان 1392 10:26
تعداد بازدید : 733

چهار خواسته شفاف شرکت های ندا

لزوم پرداختن به مطالبات اصلی صنف همیشه دغدغه اصلی هیات مدیره دوره های مختلف سازمان نظام صنفی رایانه ای و کمیسیون های تخصصی بوده است به ویژه امروز که دولت تدبیر و امید مستقر شده اعلام دوباره و چندباره مطالبات، مصداق واقعی تری پیدا می کند، زیرا تنها تدبیر و نگاه بلند راهگشاست.

محمد یوسفیان

راه علاج زخم کهنه توسعه اینترنت این بار هم در نشست خبری کمیسیون اینترنت به همراهی ریاست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران سرکار مهندس داننده در تاریخ دوشنبه ششم آبان ماه برای چندمین بار اعلام شد، فرق عمده این بار با دوران مطرح شده در سالیان
گذشته، در این است که اعتقاد اصحاب صنف مبنی بر اینکه مسوولان جدید در دولت گوش شنوا دارند و تدبیر آنان با مشورت بخش خصوصی و همه ذی‌نفعان اعم از سرویس‌دهندگان و جامعه کاربران به عمل می‌رسد و سرانجامی‌
به خیر و صلاح خواهد داشت؛ بنابراین انتظار از رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های تخصصی که همواره زبان گویای مشکلات بوده‌اند،
پابرجاست.
جا دارد که چهار خواسته کلیدی سرویس دهندگان اینترنت یعنی شرکت‌های دارای پروانه از سازمان تنظیم مقررات مفصل‌تر مورد نظر قرار گیرد.
موضوع رفع انحصار تامین پهنای باند، رفع محدودیت 128k، رفع مشکلات بین سرویس دهندگان ندا و شرکت مخابرات ایران، اصلاح قانون تعرفه‌گذاری و همچنین تجدیدنظر و اصلاح پروانه‌های موجود می‌تواند کلید قفل بزرگ و چند رمزی توسعه اینترنت و در نهایت توسعه همه بخش‌های کشور باشد. امید است آن طور که شایسته است با نگاهی کلان و تخصصی، موضوع مورد دقت و توجه جدی‌تری قرار گیرد.
* دبير نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :