آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3702
تاریخ انتشار : 12 آذر 1390 10:2
تعداد بازدید : 480

کمبود درآمد ۸ هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها

دخل و خرج هدفمندی یارانه ها نمی خواند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: هدفمندی یارانه ها در ۹ ماهه5 /۱۷هزار میلیارد تومان درآمد و ۲۵.5 هزار میلیارد تومان پرداختی داشته است.

فارس- موسی‌الرضا ثروتی در مورد گزارش هدفمندی یارانه‌ها در ۹ ماه افزود: براساس این گزارش ،مجموع درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در ۹ ماه شامل شش ماه اول امسال و سه ماه آخر سال ۸۹ حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که در این مدت پرداختی یارانه نقدی به مردم ۲۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: از قانون بودجه ۸۹ رقم یک هزارو 990 میلیارد تومان برای یارانه‌ها پرداخت شد و در سال جاری ۷ هزار و 500میلیارد تومان در قانون بودجه پیش‌بینی شده که تاکنون حدود ۶ هزار میلیارد تومان برای یارانه برداشت شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: 2هزار و ۳۰۰ هزار تومان یارانه تولید در این مدت پرداخت شده که برای بخش صنعت یک هزارو 400 میلیارد تومان برای کشاورزی ۲۰۰ میلیارد تومان و برای بیمه ۱۰۰میلیارد تومان، برای یارانه شیر ۱۰۰ میلیارد تومان و نیز برای دامداران ۱۰۰میلیارد تومان پرداخت شده که در مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان یارانه برای امور تولیدی پرداخت شده است.
ثروتی گفت: ۸ هزار میلیارد تومان تنخواه از خزانه بانک مرکزی برای پرداخت یارانه‌ها گرفته شده است که باید از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی به خزانه برگشت داده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :