آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36835
تاریخ انتشار : 7 آبان 1392 10:21
تعداد بازدید : 623

اهمیت اطلاعات مکان محور در مدیریت بلایای طبیعی

رییس سازمان نقشه برداری کشور با بیان اینکه ۷۰ درصد اطلاعاتی که با آن سر و کار داریم، وابسته به مکان است، گفت: استفاده از اطلاعات مکانی نقش مهمی در مدیریت بلایای طبیعی دارد.

 خبرگزاری فارس- دومین اجلاس عمومی ‌مدیریت جهانی اطلاعات مکان‌محور سازمان ملل برای منطقه آسیا -اقیانوسیه صبح دیروز آغاز به کار کرد و در این مراسم، محمود ایلخانی رییس سازمان نقشه‌برداری کشور گفت: در عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیش از 70 درصد اطلاعاتی که با آن سر و کار داریم، وابسته به مکان است.
وی افزود: آسیا منطقه‌ای بلاخیز است و همه ساله بلایای طبیعی نظیر توفان، سیل و سونامی ‌خسارات مالی و جانی فراوانی به بار می‌آورد، بنابراین استفاده از اطلاعات مکانی، نقش مهمی ‌در مدیریت بلایای طبیعی دارد.
به گفته وی، استفاده از فناوری و تجربیات دیگر کشورها می‌تواند بحران‌ها را مدیریت کرده و از آسیب‌های وارده به جوامع جهانی بکاهد.
دومین اجلاس عمومی ‌مدیریت جهانی اطلاعات مکان‌محور سازمان ملل به میزبانی ایران و با حضور کشورهای آذربایجان، کره جنوبی، مالزی، فیجی، برونئی، چین، ژاپن، ویتنام، اندونزی و مغولستان امروز در هتل آزادی تهران به کار خود پایان می‌دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :