آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36730
تاریخ انتشار : 6 آبان 1392 11:13
تعداد بازدید : 650

ASUS R9 290X

ایسوس با تراشه Radeon جدید کارت گرافیک ساخت

ایسوس کارت گرافیکی جدیدی عرضه کرده که برای استفاده از حداکثر توان پردازنده گرافیکی بهینه شده است.

فناوران- کارت گرافیکی جدید ایسوس از تراشه Radeon R9 290X قدرت می‌گیرد و با ابزار اختصاصی بهینه‌سازی ایسوس برای افزایش سریع‌ کارایی با رابط کاربری آسان بهره می‌برد. در این کارت از چهار گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR5  برای اجرای بازی‌ها با حداکثر جزییات گرافیکی و بیشترین کیفیت تصویر استفاده می‌کند. دو قابلیت AMD Eyefinity برای نمایش تصویر در چندین مانیتور با قدرت مدیریت پیشرفته آنها و TrueAudio با توان پخش دقیق‌ترین جزییات صوتی در محیط بازی به این کارت افزوده شده‌اند.
تراشه گرافیکی  R9 290X از رابط DirectX نسخه 11/2و همچنین رابط جدید برنامه‌نویسی AMD به نام Mantle پشتیبانی می‌کند و توان اجرای سنگین‌ترین بازی‌های رایانه‌ای را دارد.
کارت گرافیکی ASUS R9 290X مزیت‌های منحصربه‌فردی در کنترل پردازنده گرافیکی دارد. ابزار اختصاصی ایسوس به کاربران کمک می‌کند از حداکثر توان تراشه R9 290X  بهره‌مند شوند. این ابزار در زمینه کنترل دقیق فرکانس و ولتاژ پردازنده و حافظه گرافیکی امکانات قابل توجهی ارایه می‌دهد و تنظیم فن‌ها و آستانه مصرف انرژی کارت از طریق آن امکان‌پذیر است. از این طریق کاربران می‌توانند به راحتی کارت را اورکلاک کنند و با یک ابزار ساده تنظیمات پیشرفته را با اعتماد به نفس اجرا کنند.
یکی از ویژگی‌های این ابزار امکان انتشار تصاویر روی اینترنت حین اجرای تنظیمات است و دیگران نیز می‌توانند به طور هم‌زمان تصاویر مربوط به اورکلاک را مشاهده کنند. در صورت تمایل روی این تصاویر متن بنویسید، عکسی به آن اضافه کنید یا تصویر وب کم خود را در کنار تصاویر قرار دهید.  
در کارت گرافیکی ایسوس R9 290X از چهار گیگابایت حافظه فوق سریع گرافیکی استفاده شده است که توانایی به کارگیری بیشترین سطح جزییات گرافیکی در بالاتری کیفیت تصویر را برای کاربران فراهم می‌کند. فناوری AMD Eyefinity برای نمایش تصویر در چندین مانیتور در کنار یکدیگر است و از این طریق کاربران می‌توانند بازی را در یک نمایشگر گسترده مشاهده کنند. از این طریق می‌توان شش مانیتور را به طور هم‌زمان با پورت‌های DVI و DisplayPort به کارت متصل کرد. بدیهی است کارت گرافیکی ایسوس R9 290X از آخرین رابط گرافیکی دایرکت ایکس 11/2پشتیبانی می‌کند که مجهز به فناوری‌هایی مانند GPU tessellation است. این قابلیت برای پردازش بهتر جزییات ژئومتری گرافیکی کاربرد دارد و از طریق آن کاراکترها در محیط بازی جلوه واقعی پیدا می‌کنند. از دیگر ویژگی‌های این مدل می‌توان به رابط نرم‌افزاری Mantle اشاره کرد که برای برنامه‌نویسان توسعه پیدا کرده و این افراد توانایی دسترسی مستقیم به پردازنده گرافیکی را پیدا می‌کنند.
در نتیجه استفاده از این رابط توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند بازی‌هایی با کارایی بیشتر و کیفیت بالاتر تولید کنند. کارت گرافیکی R9 290X از مزیت‌های فناوری صوتی TrueAudio نیز بهره‌ می‌برد. این فناوری از طریق یک هسته مستقل پردازشی که درون تراشه گرافیکی قرار گرفته، صدای شفافی ارایه می‌کند و باعث می‌شود خروجی صوتی کارت به صدای واقعی نزدیک شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :