آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36707
تاریخ انتشار : 6 آبان 1392 10:26
تعداد بازدید : 515

طرح جامع ارتباطات در دستور کار مجلس قرار گرفت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات در این کمیسیون خبر داد و گفت: در این سند راهبردی تلاش می شود تا سازمان فضایی ایران بار دیگر به زیرمجموعه وزارت ارتباطات برگردد.

خبرگزاری مهر- محمد سلیمانی با بیان اینکه تصویب طرح جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور به عنوان سند راهبردی این حوزه، پیش از این به امضای 80 نماینده مجلس رسیده است، گفت: این سند باید مراحل بررسی نهایی خود را در کمیسیون مربوطه بگذراند که در این زمینه کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بررسی نهایی این سند را عهده‌دار شده است.
وی با بیان اینکه ابعاد مختلف راهبرد فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه این بخش و نیز گسترش سایر بخش‌ها با استفاده از این فناوری از جمله موضوعاتی است که در این سند راهبردی با دید کلان به آن توجه شده است گفت: در این سند و طرح راهبردی تلاش بر این است که با توجه به اظهارات کارشناسان، سازمان فضایی ایران که هم‌اکنون زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری است به عنوان یکی از مجموعه‌های کلیدی ارتباطی کشور، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بازگردد.
رییس کمیته فناوری‌های نوین مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به بازگشت سازمان فضایی ایران به زیرمجموعه این وزارتخانه نگاه مثبتی دارد.
سلیمانی گفت: سند جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از اعمال نظرات نهایی برای طرح در صحن علنی مجلس و تبدیل شدن به قانون آماده می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :