آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36704
تاریخ انتشار : 6 آبان 1392 10:24
تعداد بازدید : 1413

دانشگاه آزاد پردیس فناوری ایجاد می کند

سرپرست دانشگاه آزاد از تاسیس پردیس مشترک علمی و فناوری این دانشگاه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

خبرگزاری مهر- در دیدار سورنا ستاری با حمید میرزاده، ایجاد پردیس مشترک فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی فناوری رییس‌جمهور مطرح شد. میرزاده در این دیدار گفت: متاسفانه منابع درآمدی دانشگاه آزاد اسلامی منحصر به شهریه دانشجویان است؛ این در حالی است که بودجه دانشگاه‌های برتر و معتبر بین‌المللی بیشتر از طریق کارآفرینی و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان به دست می‌آید و کمتر از 25 درصد درآمد آنها از شهریه‌هاست.
در ادامه این جلسه، مهدی صفاری‌نیا- رییس پارک فناوری پردیس به ارایه خلاصه‌ای از فعالیت‌های این پارک و دستاوردهای آن از جمله صدور 40 محصول تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این پارک به خارج از کشور پرداخت. وی با اعلام اینکه زمین مجاور پارک فناوری متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: این زمین برای تاسیس پارک فناوری بسیار مناسب است.
به منظور ایجاد هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های دوجانبه، سند قرارداد همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی دو هفته آینده تنظیم و به امضا طرفین برسد.
همچنین در این جلسه موافقت شد تا از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی در واحد دوبی برای عرضه دستاوردهای فناوری کشور با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استفاده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :