آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36647
تاریخ انتشار : 5 آبان 1392 11:50
تعداد بازدید : 610

هر سهم توییتر ۱۷ تا ۲۰ دلار قیمت می خورد

کمیسیون بورس و مبادلات آمریکا نرخ سهام توییتر را تعیین کرد. برآورد آنها نشلان می دهد که ارزش مجموع سهام این شرکت از پیش بینی قبلی کارشناسان کمتر است.

دویچه وله- شبکه اجتماعی توییتر روز پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که در آستانه‌ ورود سهام عمومی ‌این شرکت به بازار سهام، برآورد اولیه این است که یک میلیارد یورو سهام به بازار عرضه کند. کمیسیون بورس و مبادلات آمریکا همچنین برآورد کرد که این کمپانی نزدیک به ۱۱ میلیارد دلار آمریکا ارزش داشته باشد. این کمیسیون همچنین اعلام کرد که توییتر قصد دارد ۷۰ میلیون سهام را به نرخ ۱۷ تا ۲۰ دلار برای هر سهم عرضه کند. براساس نظر کمیسیون اگر همه سهام عرضه‌شده در نخستین مرحله به فروش رود، توییتر می‌تواند ۱۰ میلیون و نیم سهم دیگر را به بازار بورس ارایه کند. پیش‌بینی شده که در این صورت این شبکه اجتماعی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار دلار دیگر کسب
خواهد کرد.
برآورد کمیسیون بورس و مبادلات آمریکا میزان ارزش سهام و نرخ این کمپانی را کمتر از نرخی که برخی کارشناسان پیش‌بینی کردند، ارزیابی کرده است. پیش از این برخی کارشناسان پیش‌بینی کردند که توییتر دست‌کم ۱۵ میلیارد دلار ارزش دارد. شبکه اجتماعی توییتر هفته گذشته اعلام کرد که در بازار سهام و بورس نیویورک با شناسه اختصاری "TWTR" عرضه خواهد شد. سهام توییتر در حال حاضر بعد از سهام فیس‌بوکپ، باارزش‌ترین سهام در میان شرکت‌های اینترنتی و فناوری محسوب می‌شود.
توییتر اعلام کرد که ۲۳۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد. این در حالی است که فیس‌بوک بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. توییتر روز سوم ماه اکتبر بیلان مالی خود را به شکل عمومی ‌منتشر کرد. این اسناد نشان داد که اگرچه توییتر در رشد تعداد کاربر و درآمد روند فزاینده‌ای داشته، با این ‌حال هنوز آنقدر که انتظار می‌رفت سودآوری ندارد.
اسناد رسمی‌ توییتر حاکی از آن است که توییتر از سال ۲۰۱۰ تا الان در روندی مداوم بخشی از سود خود را از دست داده است. این کاهش سود در سال ۲۰۱۲ دست‌کم ۸۰ میلیون دلار و در شش ماه اول سال جاری میلادی نیز ۶۹ میلیون دلار بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :