آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36641
تاریخ انتشار : 5 آبان 1392 11:42
تعداد بازدید : 651

در بخشنامه ناظر بر بودجه سال 93 اعلام شد

صنایع نوین در اولویت تخصیص اعتبار

با انتشار جزئیات ضوابط 35 بندی ناظر بر بودجه 93، صنایع نوین در اولویت تخصیص اعتبار و بهره مند از سایر ابزارهای تشویقی در سال آینده قرار گرفت.

فناوران- جزییات ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه سال 93 کل کشور که با امضای معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است، ضمن معرفی طرح‌ها و موارد ممنوعه که به آن بودجه تعلق نمی‌گیرد، طرح‌هایی که در اولویت دریافت بودجه قرار دارند، معرفی شده‌اند.
براساس این ضوابط، استخدام رسمی و پیمانی بدون تایید معاونت برنامه‌ریزی رییس‌جمهور، ممنوع است. همچنین پاداش، عیدی و میزان پرداخت‌های ماموریت خارج از کشور براساس مبلغ سال 92 خواهد بود.
براساس این بخشنامه پیش‌بینی اعتبار برای قرارداد با اشخاص حقیقی برای انجام کار معین (مشخص)، با رعایت قوانین و مقررات، حداکثر در سقف تعداد سال 1392 (مندرج در موافقتنامه سال 1392) و در حدود اعتبارات اعلام شده مجاز است. همچنین پیش‌بینی اعتبار برای طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی کمتر از 20 درصد ممنوع و صرفا از طریق مکانیسم بند (15) امکان‌پذیر است. پیش‌بینی اعتبار برای طرح‌های با پیشرفت فیزیکی کمتر از 20 درصد ممنوع و صرفا از طریق مکانیسم بند (15) امکان‌پذیر است.
همچنین براساس این بخشنامه دستگاه‌های اجرایی مکلفند در اجرای ماده (214) قانون برنامه پنجم توسعه، مبنی بر استفاده از مشارکت‌های عمومی -خصوصی و سایر سازوکارهای تامین مالی در اجرای طرح‌های عمرانی از جمله ماده (56) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و بند (126) قانون بودجه سال 1392، طرح‌های مناسب و پروژه‌های نیمه تمام قابل اجرا با مشارکت بخش غیردولتی را به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور معرفی کنند. بدیهی است طرح‌های مذکور در سال آتی در اولویت تخصیص اعتبار و بهره‌مند از سایر ابزارهای تشویقی خواهد بود.
در این بخشنامه طرح‌های قابل اجرا با مشارکت بخش‌خصوصی موضوع بند 126 ماده واحده معرفی شده‌اند که صنایع نوین، احداث زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی،  ایجاد فراسامانه ملی هوشمند برق و  طرح‌های بهینه‌سازی تولید و مصرف انرژی و کاهش تلفات از جمله این طرح‌ها هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :