آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36635
تاریخ انتشار : 5 آبان 1392 11:34
تعداد بازدید : 865

رکورد‌های مالی سامسونگ و ال‌جی

گوشی های کره ای خوب می فروشند

شرکت های بزرگ دنیا عملکرد مالی سه ماهه سوم سال خود را در حالی منتشر کرده اند که شرکت های کره ای سامسونگ و ال جی بخش عمده ای از افزایش سود و درآمد خود را ناشی از عملکرد مثبت شان در زمینه فروش گوشی های هوشمند می دانند.

فناوران- سامسونگ که چند سالی‌ است میزان سود و درآمدش همواره با افزایش همراه شده، تابستان گذشته را نیز خوب ارزیابی کرده و بخش گوشی‌های هوشمند را نسبت به سایر محصولاتش پرسودتر اعلام کرده است. ال‌جی نیز در همین مدت توانسته سهم خوبی از بازار را در اختیار بگیرد و بیشترین میزان سودش را از بخش موبایل به دست آورده است.
براساس گزارش سامسونگ، این شرکت کره‌ای در فصل گذشته توانسته سودی معادل 9/6 میلیارد دلار را از درآمد 55/59میلیارد دلاری خود به‌دست آورد که رقم شگفت‌انگیزی محسوب می‌شود.
این در حالی است که بیشترین نقش در سوددهی سامسونگ، برعهده گوشی‌‌های هوشمند این شرکت بوده است. بر این اساس، شرکت کره‌ای سامسونگ در طول این فصل 85 تا 89 میلیون دستگاه گوشی‌ هوشمند به فروش رسانده است.
براساس این گزارش، بیشترین حاشیه سود سامسونگ از گوشی‌های ارزان قیمت سری گلکسی و همچنین فروش حافظه‌های رم و فلش به‌دست آمده است. همچنین به دلیل عرضه نسل جدید کنسول‌های بازی، سرورها و PCها، تقاضا برای حافظه‌های ساخت سامسونگ نیز رشد داشته است.
سامسونگ اعلام کرده، فروش تبلت‌های این شرکت نسبت به قبل بیشتر شده و این کمپانی توانسته تعداد بیشتری از تبلت‌های سری گلکسی خود را به فروش برساند.
دیگر رقیب کره‌ای یعنی شرکت ال‌جی هم سه ماهه سوم سال‌جاری میلادی را با فروش 12 میلیون گوشی رضایت‌بخش ارزیابی کرده است.
این شرکت اعلام کرده که میزان فروش تلویزیون در طول سه‌ماهه سوم سال‌جاری میلادی با کاهش همراه شده، اما این شرکت کره‌ای توانسته درآمد خود را نسبت به دوره مشابه سال پیش، ۱۲ درصد افزایش دهد و به 12/51میلیارد دلار برساند.
سود عملیاتی این شرکت نیز فصل به فصل با رشد ۲۷ درصدی همراه بوده و در مدت زمان مذکور به 196/34میلیون دلار رسیده است.
گزارش‌ها حاکی است، بهترین عملکرد را شرکت ال‌جی در بخش موبایل خود داشته است. ال‌جی توانسته با ۲۴ درصد رشد نسبت به سال گذشته، درآمد بخش موبایلی خود را به 2/75 میلیارد دلار برساند و به این ترتیب به فروش ۱۲ میلیون گوشی هوشمند دست یابد.
ال‌جی همچنین اعلام کرده که قصد دارد روی بازاریابی و فروش گوشی G2 و دیگر محصولات خود کار کند و برای تعطیلات سال نو میلادی فروش بی‌سابقه‌ای را رقم بزند. در همین حال بقیه شرکت‌های مجموعه ال‌جی عملکرد ثابتی داشته‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :