آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36614
تاریخ انتشار : 5 آبان 1392 11:12
تعداد بازدید : 615

به منظور توانایی برای رقابت

زیرساخت به اپراتور چهارم امکانات می دهد

به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، پروانه اپراتور چهارم برای ارایه خدمات نسل های آینده صادر و دوره حفاظت آن نیز برای حمایت از سرمایه گذار لحاظ شده است.

خبرگزاری تسنیم- محمود خسروی درباره ضرورت حضور اپراتور چهارم در کشور در حالی که اپراتورهای ثابت و سیار تا مرز اشباع شدن پیش رفته‌اند، گفت: پروانه اپراتور چهارم در راستای سرویس‌های آینده که نیازمند حجم عظیمی از پهنای باند هستند، صادر شده که برای پیاده‌سازی شبکه خود مجوز بهره‌برداری از فیبرنوری را دارد.
وی افزود: بنابراین ضرورت این پروانه در جوابگویی به نیازهای آینده بوده است؛ البته یکی دیگر از دلایل صدور مجوز برای این اپراتور ایجاد فضای رقابتی در مقابل اپراتور تلفن ثابت بوده است که موجب شده نهایتا ایرانیان‌نت پا به عرصه سرویس‌دهی بگذارد.
وی درباره خدماتی که این اپراتور قادر به ارایه است، نیز گفت: با پروانه‌ای که به ایرانیان‌نت تحت عنوان اپراتور چهارم خدمات ارتباطی داده شده است، این شرکت می‌تواند تمامی سرویس‌های مالتی‌‌مدیا اعم از دیتا، Voice و تصویر را ارایه دهد.
مدیرعامل زیرساخت در خصوص اینکه ایرانیان‌نت طبق پروانه ظاهرا قرار است زیرساخت ارتباطی را به وجود آورد و با این حساب این اپراتور توانایی ورود به مباحث محتوایی را نیز دارد، گفت: این اپراتور می‌تواند در بحث محتوا ورود کند ولی باید مجوزهای لازم را از مراجع ذی‌ربط‌ کسب کرده باشد به عنوان مثال اگر قرار است در زمینه تصویر خدمات دهد باید مجوزهای لازم را از مراکز و نهادهایی چون وزارت ارشاد و کسانی که صاحب این مجوزها هستند، دریافت کند.
وی درباره انحصار ایجاد شده برای این اپراتور و تناقض آن با ایجاد فضای رقابتی نیز گفت: شاید بهتر باشد به جای انحصار گفته شود که دوره‌ای را برای این اپراتور در نظر گرفته‌ایم در راستای حفاظت از سرمایه‌گذاری است، زیرا اگر چنین دوره‌ای نباشد سرمایه‌گذار حاظر به انجام فعالیت در برابر اپراتورهایی که پیش از این وجود داشته‌اند، نمی‌شود.
وی دوره حفاظت را مهم‌ترین دوره حیات یک اپراتور دانست و گفت: با این دوره حفاظت که وجودش الزامی بود، این اپراتور می‌تواند سرویس‌های خود را به جامعه عرضه کند تا بعدا در رقابت با سایر فعالان بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد.
خسروی درباره حمایت زیرساخت از فعالیت این اپراتور گفت: ما در استان‌ها و جاهایی که امکانات داریم، حاضریم به اپراتورها کمک کنیم. به عنوان مثال ما امکانات مراکز راه دور PC و SC را داریم و همان‌طور که به رایتل گفته‌ایم براساس طراحی حاضریم تا امکانات‌مان را در اختیار آنها بگذاریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :