آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36608
تاریخ انتشار : 5 آبان 1392 11:1
تعداد بازدید : 1180

مسابقه کشف تقلب تراکنش های بانکی در دانشگاه امیرکبیر

دومین دوره مسابقات هوش مصنوعی با هدف رفع نیازهای بخش صنعت با حضور 70 تیم از هفتم آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

خبرگزاری مهر- احمد نیک‌آبادی دبیر کمیته فنی دومین دوره مسابقات هوش مصنوعی، با بیان اینکه این مسابقات از هفت تا 10 آبان ماه جاری برگزار می‌شود، گفت: این مسابقات از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اتحادیه صنایع هوایی و فضایی برگزار خواهد شد.
وی ارتقای دانش بومی در زمینه هوش مصنوعی، شناسایی و معرفی محصولات و شرکت‌های موفق داخلی مرتبط با هوش مصنوعی، فراهم ساختن بسترهای لازم برای عرضه ایده‌های جدید محققان و کمک به تجاری ‌سازی آنها و فراهم ساختن بسترهای لازم برای عرضه نیازهای سازمان‌ها، شرکت‌ها و صنایع و ارایه راهکار توسط محققان را از اهداف این مسابقات عنوان
کرد.
نیک‌آبادی با اشاره به نحوه ثبت‌نام در این دوره از مسابقات گفت: پس از فراخوان در مرحله ثبت‌نام اولیه 150 تیم از 140 دانشگاه و موسسات آموزشی در این مسابقات اعلام آمادگی کردند که پس از ارزیابی 70 تیم به صورت قطعی در این مسابقات ثبت‌نام شدند.
وی تعداد لیگ‌های این مسابقه را 10 لیگ ذکر کرد و افزود: تشخیص رفتار غیر عادی در محیط‌های بسته، تشخیص نفوذ در شبکه‌های کامپیوتری، تشخیص تقلب در تراکنش‌های بانکی، تشخیص و تعیین نوع خودرو، حذف علایم اضافی از ویدیو، شناسایی متون تایپی فارسی، تصحیح هوشمند قرائت نماز، شناسایی فایل‌های ویروسی، سخت‌افزارهای هوشمند و شناسایی چهره انسان از جمله لیگ‌های این مسابقه هستند.
وی یادآور شد: در این مسابقات دانشجویان دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد حضور خواهند داشت که اغلب موضوع پایان‌نامه‌های آنها در زمینه‌های مختلف هوش مصنوعی است.
وی دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه اراک، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه آزاد، خواجه نصیرالدین طوسی، بین‌المللی امام خمینی، هرمزگان، شیراز، حکیم سبزواری، کاشان، شهید باهنر کرمان؛ شهید بهشتی، پیام نور، سمنان و دانشگاه شهید رجایی را از جمله دانشگاه‌های شرکت کننده در این مسابقات ذکر کرد و افزود: علاوه بر این تیم‌هایی از شرکت‌های خصوصی نیز در مسابقات هوش مصنوعی حضور خواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :