آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36596
تاریخ انتشار : 5 آبان 1392 10:42
تعداد بازدید : 645

آینده مجلات در تبلت رقم می خورد

اریک اشمیت، رییس هیات مدیره گوگل در کنفرانس انجمن ناشران مجله گفت که مجلات در آینده حضوری گرم، ولی با شکل و شمایل متفاوتی خواهند داشت و مبتنی بر تبلت خواهند بود.

Mashable- اریک اشمیت گفت که آینده مجلات در صنعت چاپ نخواهد بود، بلکه در آینده مردم فقط از طریق تبلت‌ خود به محتوای این نشریات دسترسی خواهند داشت. وی افزود: تبلت‌ها محبوب‌تر از کامپیوترهای شخصی هستند. شما در آینده مجلات را روی تبلت‌هایی خواهید خواند که می‌دانند شما در کدام مکان قرار دارید و براساس آن مکان محتوا را در اختیارتان قرار می‌دهند. وی همچنین گفت: کارهای زیادی هست که ناشران می‌توانند با مجلات تبلتی انجام دهند که امکان انجام دادن آنها در حالت چاپی وجود ندارد.
وی همچنین پیش‌بینی کرد که تا پنج سال آینده، جهان شاهد ظهور دستگاه‌هایی شبیه به تبلت‌ خواهد بود که به راحتی جایگزین رسانه‌های سنتی خواهند شد. این تبلت‌ها اپلیکیشن‌هایی خواهند داشت که «به طور باورنکردنی غوطه‌ور» هستند و از مزیت‌های گراف‌های اجتماعی، داده‌های مکان‌یابی و قابلیت‌های دیگری برای ایجاد یک تجربه تعاملی برخوردارند. وی گفت: این مزیت‌ها، بهترین فرصت برای ناشران خواهند بود. در دنیای تبلیغات آنلاین، دانستن محل افراد به شما ناشران امکان می‌دهد که تبلیغات هدفمندتری را در اختیار کاربران خود قرار دهید؛ بسیار بیشتر از آنچه امروز در مجلات چاپی وجود دارد. حال هر چه این تبلیغات هدفمندتر باشند، خواننده‌های بیشتری روی آنها کلیک می‌کنند و این یعنی قیمت تبلیغات صعودی بالا خواهد رفت.
اشمیت البته به این موضوع اشاره نکرد که با وجود گوگل و فیس‌بوک، مجلات آینده چطور می‌خواهند در زمینه تبلیغات هدفمند با این غول‌ها رقابت کنند. اما به نظر می‌رسد که با وجود نزول و افت مجلات و نشریات چاپی در دنیا، تلاش در دنیای آنلاین برای ناشران معقول‌تر خواهد بود.
اشمیت شاید آینده خوشی را برای مجلات خیال‌بافی کرده است، اما نمی‌تواند درباره محتوای این مجلات در آینده نظری بدهد. او معتقد است که توجه آدم‌ها در آینده کمتر و کمتر خواهد شد. وی در این مورد گفت: فکر نمی‌کنم که در آینده به کتاب‌های چاپی برگردیم. از یک طرف با حجم زیادی از محتوا برای خواندن مواجه خواهیم بود و از طرف دیگر با انواع بیشتری از اختلالات ذهنی مربوط به عدم تمرکز ذهن در خواندن متن روبه‌رو خواهیم شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :