آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36540
تاریخ انتشار : 4 آبان 1392 12:1
تعداد بازدید : 810

ورود کمیسیون ICT اتاق بازرگانی به مشکلات نشر دیجیتال

رییس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی با اعلام اینکه به زودی توافق نامه ای با اداره کل رسانه نشر دیجیتال برای رفع مشکلات ناشران دیجیتال امضا خواهیم کرد، گفت: صنعت نشر دیجیتال بسیار مظلوم واقع شده و بیش از این نیازمند حمایت بخش دولتی و خصوصی است.

فناوران- حمیدرضا صالحی افزود: با تغییر و تحولات در بخش حاکمیتی توجه به این صنعت بیشتر شده است و اتاق نیز به عنوان نماینده بخش خصوصی وظیفه خود می‌داند برای پویایی هرچه بیشتر این صنعت تلاش کند.
وی گفت: در همین راستا اتاق همکاری‌های لازم را با اداره کل نشر دیجیتال دارد تا به تدریج نگرش‌ها و حمایت‌ها نسبت به این صنعت تغییر کند. صالحی با بیان اینکه صنعت نشر دیجیتال اشتغالزایی بسیاری ایجاد می‌کند، گفت: یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های نشر دیجیتال این است که با کمترین هزینه ایجاد اشتغال می‌کند و فرصتی است تا در زمینه صادرات خودمان را در حوزه فناوری اطلاعات نشان دهیم. وی افزود: کمیسیون ICT اتاق بازرگانی به صورت ماهوی نظرات خود را در مورد نشر دیجیتال اعلام کرده است و قرار است در جلسه آینده توافق‌نامه‌ای برای رفع مشکلات نشر دیجیتال امضا کنیم. رییس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی با بیان اینکه تمام ممیزی‌های نشر دیجیتال توسط نهاد حاکمیتی تعیین می‌شود، گفت: با حضور نماینده‌ای در اداره کل رسانه‌های دیجیتال بخش خصوصی از این پس می‌تواند با صدایی واحد مسایل و مشکلات خود را در این زمینه به گوش مسوولان مربوطه برساند. وی همچنین گفت: امیدوارم با تصدی‌گری بخش خصوصی در این حوزه از این پس شاهد رشد این صنعت نشر دیجیتال در کشور باشیم و محدودیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد به تدریج رفع شود. وی همچنین در مورد سایر وظایف کمیسیون گفت: وظایف کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق مربوط به دو بخش فناوری و دانش‌بنیان می‌شود. در حوزه ICT ارتباط بسیار خوبی با وزارت ارتباطات و وزارت ارشاد داریم و در حوزه دانش‌بنیان نیز همکاری لازم را معاونت فناوری ریاست جمهوری داشته‌ایم.  وی گفت: از بدو فعالیت کمیسیون ICT از نظر ماهیتی هماهنگی خوبی با دستگاه‌های دولتی ایجاد شده است.
صالحی افزود: تمام حرف و تلاش ما این است که دولت جای تصدی‌گری را در برخی حوزه‌ها برای بخش خصوصی خالی کند و امور را به تشکل‌ها بسپارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :