آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36536
تاریخ انتشار : 4 آبان 1392 11:52
تعداد بازدید : 734

نصب صندوق پوز به سرنوشت شبنم دچار نشود

چند وقتی است که بحث الزام واحدهای صنفی به نصب صندوق های مکانیزه فروش مطرح شده است. این طرح که با امضای تفاهم نامه سه جانبه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، شورای اصناف و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اجرا و پیاده سازی صورت گرفت، بحث های زیادی را به بار آورد. یکی از منتقدان اصلی این طرح نیز اتحادیه صنف فناوران رایانه بود که به کرات اعتراض خود را در این خصوص مطرح کرده است. هرچند الزام نصب صندوق مکانیزه فروش در قانون نظام صنفی آمده و طبق قانون لازم الاجراست اما نباید فراموش کرد که فروشگاه های صنف رایانه به خصوص فروشگاه های داخل پاساژها بسیار کوچک هستند و نصب صندوق فروش فضای بسیاری را اشغال می کند.

غلامرضا پاک ضمیر

آنچه مسلم است، متراژ بزرگ‌ترین فروشگاه‌ها در مجتمع‌های کامپیوتری به 10 متر هم نمی‌رسد حال چگونه می‌توان صندوقی بزرگ که فضای بسیاری اشغال می‌کند در آنجا جای داد.
از این رو جا دارد تا حداقل مسوولان دولتی تدابیری اتخاذ کنند که صنف رایانه از همان PC و لپ‌تاپ به جای صندوق پوز استفاده کنند.
نکته بعدی این است که قبل از اجرای طرح باید مطالعات بیشتری روی آن صورت گیرد زیرا همین ابتدای راه برخی شرکت‌های واردکننده صندوق‌های مکانیزه فروش، لابی‌های خود را آغاز کرده و از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند.
امیدواریم این طرح مانند شبنم به گونه‌ای اجرا نشود که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی کمر اصناف را بشکند.
*رییس هیات مدیره مرکز کامپیوتر ایران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :