آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36535
تاریخ انتشار : 4 آبان 1392 11:49
تعداد بازدید : 820

مروری بر جست‌وجوگرهای محتوایی

ما را در شبکه کنترل می کنند

در دنیای بزرگ اطلاعات که امروز در اینترنت در دسترس ما قرار گرفته، ابزارهای جست وجو و تحلیل یکی از مهم ترین ابزارهایی هستند که به آنها نیاز داریم. در اختیار داشتن بهترین سرویس ها و ابزارهای جست وجوی آنلاین نه تنها کاربران را به مفیدترین و دقیق ترین اطلاعات رهنمون می کند بلکه در زمان آنها نیز به صورت قابل توجهی صرفه جویی می کند. کاربران دنیا، گوگل را یکی از برترین ابزارهای جست وجو می دانند اما حقیقت این است که موتور جست وجوی گوگل، بهترین موتر جست وجوی عام است که البته با استفاده از ترفندهای خاص می توان نحوه جست وجو را در آن متحول کرد. در کنار گوگل اما سرویس های دیگری برای جست وجو در دسترس قرار دارد که هر چند کمتر شناخته شده اند اما نتیجه کار با آنها بسیار رضایت بخش است. از آنجا که این روزها در شبکه های اجتماعی با وجود میلیون ها کاربر هر روز حجم بالایی از اطلاعات منتشر می شود، بنابراین این شبکه ها نه تنها منبع غنی از اطلاعات برای کاربران هستند بلکه می توان از آنها به عنوان مرجعی برای تحلیل رفتار کاربران استفاده کرد. بنابراین سرویس های آنلاین جست وجو و تحلیل اطلاعات در شبکه های اجتماعی کم کم بیشتر مورد توجه واقع می شوند.


wolframalpha.com
این سرویس جست‌وجوی آنلاین علاوه بر دسته‌بندی اطلاعات در مورد آنچه شما به دنبالش هستید، یک ویژگی خاص دارد؛ این سرویس می‌تواند اطلاعات شما در فیس‌بوک را تحلیل کند.
کافی است شما به این سرویس اجازه دسترسی به اطلاعات‌تان را در فیس‌بوک بدهید تا این موتور رفتار شما را به صورت دقیق در فیس‌بوک مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.
سرویس wolframalpha.com پس از بررسی و تحلیل اطلاعات صفحه فیس‌بوک‌تان به شما می‌گوید از زمان استفاده از این شبکه اجتماعی چه روزهایی در هفته پرکارتر بودید، نسبت ارسال لینک و عکس و متن شما در فیس‌بوک چطور بوده و اطلاعاتی از این دست که می‌تواند برایتان جالب
 باشد.
در کنار این قابلیت، این موتور در مورد کلمه‌ای که جست‌وجو می‌کنید اطلاعات دسته‌بندی شده و دقیقی را جمع‌آوری و ارایه می‌کند. به طور مثال اگر ایران را در این موتور، جست‌وجو کنید به اطلاعات مفید و جالبی دست پیدا می‌کنید؛ اطلاعاتی مانند اینکه چند درصد از ایرانی‌ها به زبان فارسی، کردی، ترکی و غیره صحبت می‌کنند یا اطلاعات دقیقی در مورد تعداد جوانان، محصلان و کهن‌سالان خواهید یافت که برایتان جالب خواهد بود.

friend-wheel.com
این سرویس به شما کمک می‌کند تا دوستان خود را در شبکه اجتماعی فیس‌بوک تحلیل کنید. این موتور دوستان شما را دور یک دایره می‌نشاند و با کشیدن خط‌های رنگی ارتباط آنها را با شما و یکدیگر نشان می‌دهد. نتیجه، به دست آمدن یک نمودار رنگی خواهد بود که ارتباطات دوستان‌تان را با شما و یکدیگر در فیس‌بوک
 به نمایش می‌گذارد.

twtrland.com
تحلیل حساب کاربری توییتر و اینستاگرام هم مانند فیس‌بوک شاید برایتان جذاب باشد. سرویس Twtrland امکان تجزیه و تحلیل ترافیک صفحه کاربری‌تان را در توییتر و اینستاگرام به شما می‌دهد. علاوه بر این شما را از عاداتی که در ارسال محتوا به این شبکه‌ها دارید آگاه می‌کند.
در کنار این تجزیه و تحلیل می‌توانید نام یا کلمه مورد نظرتان را در این سرویس جست‌وجو کنید و به اطلاعات جالبی در مورد آن دست پیدا کنید.

statigr.am
این سرویس آنلاین قلب اینستاگرام محسوب می‌شود. هر نوع اطلاعاتی که در مورد اینستاگرام خود یا عکسی در اینستاگرام یا کاربری در اینستاگرام نیاز داشته باشید، می‌توانید با استفاده از این سرویس آنلاین به دست بیاورید.
سرویس statigr.am بعد از اجازه شما برای دسترسی به اطلاعات‌تان در صفحه اینستاگرام شروع به تجزیه و تحلیل و دسته‌بندی اطلاعات شما می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :