آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36517
تاریخ انتشار : 4 آبان 1392 11:3
تعداد بازدید : 534

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد:

اختلاف فاحش وضعیتICT با برنامه پنجم

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه گزارش وضع موجود از وضعیت ICT کشور از وجود اختلاف فاحش با اهداف کمی و کیفی برنامه پنجم توسعه حکایت دارد گفت: بودجه سال 93 را براساس جبران عقب ماندگی فناوری اطلاعات و ارتباطات تعریف می کنیم.

خبرگزاری مهر- برات قنبری با بیان اینکه دو سال از برنامه پنج ساله پنجم توسعه گذشته است و عقب‌ماندگی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات از اهداف تعریف شده در این سند بالادستی کاملا مشهود است افزود: در حال بررسی وضع موجود و تبدیل سیاست‌ها به پروژه‌های اجرایی هستیم تا برای بودجه سال 93 با برنامه‌ریزی مشخص، بتوانیم عقب‌ماندگی این بخش را جبران کنیم.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هم‌اکنون در حال تبدیل اسناد برنامه پنجم توسعه به سیاست‌ها و پروژه‌های اجرایی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم که در این زمینه گزارش وضعیت موجود از بعد کمی و کیفی و سرمایه‌گذاری تا 15 آذر ماه تدوین و به وزیر ارتباطات ارایه می‌شود.
وی افزود: براساس این گزارش، وزارت ارتباطات می‌تواند در بودجه سال 93 درخواست خود را برای جبران عقب‌ماندگی‌های این بخش به دولت اعلام کند.
قنبری با تاکید بر تقویت زیربناهای ارتباطی برای رسیدن به اهداف توسعه‌ای کشور افزود: برای مثال قرار بود تا پایان سال دوم برنامه پنجم ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل به 500 گیگابایت در ثانیه برسد که هم‌اکنون این ظرفیت به 80 گیگابایت هم نرسیده است. بر این اساس تقویت زیربناهای ارتباطی، تقویت رابطه شرکت‌های مخابراتی با شرکت‌های اینترنتی و تعامل با شرکت مخابرات ایران برای جلوگیری از آسیب این بخش در دستور کار قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :