آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36398
تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 10:50
تعداد بازدید : 698

سامسونگ نسل پنجم حافظه سبز را رو کرد

سامسونگ در نشست راهکارهای حافظه 2013 در سئول، از نسل پنجم حافظه سبز خود رونمایی کرد.

فناوران- سامسونگ راهکارهای جدید خود را در زمینه حافظه پیشرفته و بهینه‌شده به ویژه برای نسل جدید مراکز داده که در رایانش ابری به کار می‌روند و از یک پلات‌فورم داده کلان (big data) استفاده می‌کنند، معرفی کرد. نسل پنجم راهکارهای حافظه سبز سامسونگ با بهبود عملکرد مراکز داده، تامین فضای فیزیکی امن برای سیستم‌ها و ذخیره حجم عظیمی از انرژی، راهگشای بسیار خوبی برای حل مشکلات اساسی مراکز داده خواهد بود.
پنجمین نسل حافظه سامسونگ شامل DDR4 سبز است که در عین اینکه سرعت بالایی دارد، انرژی کمتری مصرف می‌کند و قابل اطمینان‌تر است.
درایو حالت جامد (SSD (PCle سبز که بازدهی سیستم را با شش برابر کردن سرعت آن نسبت به یک SATA SSD با سرعت 600 مگابایت در ثانیه بالا می‌برد نیز در قالب این نسل ارایه می‌شود. همچنین سامسونگ راهکار حافظه سبز با بازدهی بالا را مطرح کرده است که ترکیبی از راهکارهای DDR4 سبز و PCle SSD سبز است.
براساس این گزارش، راهکار DDR4 سبز، سرعت انتقال داده یک سرور را به دو هزار و 133 مگابیت در ثانیه (Mb/s) خواهد رساند که جهش بزرگی نسبت به عملکرد DDR3 با سرعت یکهزار و 866 مگابیت در ثانیه به شمار می‌آید. این راهکار می‌تواند تا 15 درصد سرعت انتقال داده را افزایش بدهد؛ در عین اینکه 24 درصد در مصرف برق صرفه‌جویی خواهد کرد. سامسونگ در نظر دارد که بازارDDR4 DRAM پرسرعت خود را گسترش دهد و با ارایه محصولات نسل جدید، DDR4 جدیدی را ارایه خواهد کرد که سرعت انتقال داده در آن به سه هزار و 200 مگابیت در ثانیه خواهد رسید. این میزان 5/1 برابر سریع‌تر از DDR4 امروزی است.
راهکار PCle SSD سامسونگ نیز سرعت انتقال داده‌ای معادل چهار گیگابایت در ثانیه (GB/s) فراهم می‌کند که شش برابر سریع‌تر از SATA SSD با سرعت 600 مگابایت در ثانیه است و تاخیر در انتقال داده را تا 67 درصد کاهش می‌دهد. با این حال سامسونگ قصد دارد با معرفی PCle SSDهای نسل جدید که مبتنی بر فناوری جدید 3D V-NAND و کنترلر NAND اختصاصی هستند، در آینده بازار SSD خود را توسعه دهد.
سامسونگ اعلام کرده که اگر تمامی سیستم‌های سرور با راهکارهای حافظه سبز نسل پنجم سامسونگ سازگار شوند، در هر ساعت 45 تراوات در مصرف برق جهان صرفه‌جویی خواهد شد. 45 تراوات میزان انرژی است که شش میلیارد نفر برای شارژ روزانه گوشی‌های هوشمند خود به مدت دو سال نیاز دارند. یا به بیان دیگر، میزان انرژی است که برای رشد 80 میلیون درخت به مدت 10 سال مورد استفاده قرار می‌گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :