آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36387
تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 10:38
تعداد بازدید : 576

پست سهم توزیع در قیمت تمام شده را به 2 درصد رسانه

به گفته مدیرعامل شرکت پست، براساس بررسی ها 60 درصد قیمت تمام شده کالا مربوط به توزیع است، اما شبکه پستی کشور این رقم را بعضا به دو تا سه درصد رسانده است.

روابط عمومی شرکت پست- محمدحسن کرباسیان با بیان این مطلب گفت: شرکت پست با برخورداری از 16 هزار نیروی انسانی، 17 هزار نقطه تماس و پنج هزار مسیر مبادله پستی مجموعه‌ای کارآمد را تشکیل داده که خدمات خود را به تولیدکنندگان و صنعتگران کشور عرضه می‌کند.
مدیرعامل شرکت پست از تجارت الکترونیکی به عنوان موتور محرکه استقرار نظام الکترونیکی در چرخه اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: خلق فرصت‌های مناسب کسب و کار، افزایش کارایی و بهره‌وری، مزایای زیست محیطی و ایجاد بازار رقابتی از جمله مهم‌ترین دلایل رشد روزافزون تجارت الکترونیکی در کشور بوده
است. وی افزود: در حال حاضر پنج درصد تجارت جهانی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. به طوری که 40 درصد اروپاییان به صورت آنلاین خرید و فروش انجام می‌دهند.
کرباسیان با بیان اینکه شرکت پست می‌کوشد زمان توزیع کالای خریداران را از طریق خرید الکترونیکی به 72 ساعت کاهش دهد، افزود: به‌رغم پیش‌بینی برخی صاحب‌نظران درباره تخصیص 60 درصد قیمت تمام شده کالا به بحث توزیع، شبکه پستی کشور این رقم را بعضا به دو تا سه درصد نیز رسانده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :