آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36375
تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 10:25
تعداد بازدید : 755

ایجاد سایت جعلی برای برداشت از حساب مردم

رییس پلیس فتای خراسان رضوی از دستگیری فردی که با ایجاد سایت جعلی اقدام به کلاهبرداری میلیونی از حساب افراد می کرد، خبر داد.

ایسنا- سرهنگ محسن عرفانی در این باره گفت: کلاهبرداری که با ایجاد سایت جعلی اقدام به خالی‌کردن حساب شهروندان می‌کرد، با تلاش پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد. وی افزود: در پی شکایت شخصی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حسابش، پرونده‌ای در دادسرای ویژه جرایم رایانه‌ای تشکیل و برای ادامه تحقیقات به پلیس فتا ارجاع و با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله در دستور کار قرار گرفت.
وی همچنین گفت: مالباخته در اظهارات اولیه خود بیان کرد مدتی پیش برای پرداخت قبض تلفن وارد یک سایت شدم که پرداخت به صورت ناموفق پایان یافت و پس از این ماجرا بود که فهمیدم مبلغ 10 میلیون ریال از حسابم به صورت غیرمجاز برداشت شده است.
وی گفت: با انجام اقدامات پلیسی هویت شخص ایجادکننده این صفحه جعلی شناسایی و با کسب دستور قضایی این متهم 29 ساله دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد. وی افزود: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده با مشاهده ادله پلیسی به چهار فقره سرقت اینترنتی و برداشت مبلغ 15 میلیون ریال از طریق ایجاد سایت جعلی اعتراف کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :