آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36299
تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 11:17
تعداد بازدید : 721

نرم افزارهای «اوراق آتی و اختیار معامله» بورس را توسعه می دهند

مدیرعامل شرکت بورس تهران در نخستین نشست مطبوعاتی خود در سال 92 از به کارگیری نرم افزارهای جدید در بازار سرمایه خبر داد.

ایسنا- حسن قالیباف اصل از به کارگیری نرم‌افزار جدید اوراق آتی در بورس تهران خبر داد و گفت: قرار است به زودی‌ نرم‌افزار جدید معاملات آتی در بورس تهران استفاده شود. زیرا نرم‌افزار قبلی در حوزه مدیریت ریسک دارای اشکالاتی بود که تلاش کردیم نرم‌افزار جدیدی را با ویژگی مدیریت ریسک طراحی کنیم. وی اظهار امیدواری کرد که با معرفی این نرم‌افزار، بازار سرمایه توسعه پیدا کند زیرا این ابزار خوبی برای سهامداران حرفه‌ای بازار است و می‌تواند به نقدشوندگی بازار کمک کند.
قالیباف اصل افزود: ‌در حال حاضر 16 شرکت برای استفاده از این اوراق نهایی شده و به شش شرکت جدید از نرم‌افزار جدید اوراق آتی سهام استفاده می‌کنند و در آینده نزدیک نیز شرکت‌های جدیدی که قابلیت استفاده از این ابزار را داشته باشند مورد استفاده قرار می‌گیرند.
قالیباف اصل گفت: به این ترتیب از کسانی که حرفه‌ای بازار هستند دعوت می کنم که در این اوراق سرمایه‌گذاری کرده و کسانی که دارایی نقد دارند از این ابزار برای مدیریت ریسک استفاده کنند و با خرید اوراق آتی، مدیریت ریسک روی سرمایه‌گذاری خود در بورس تهران داشته باشند.
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران تاکید کرد:‌ شرکت بورس تهران شرکت‌هایی که قرار است از اوراق آتی استفاده کند به دقت انتخاب می‌کند زیرا سهم‌های مورد استفاده برای اوراق آتی باید ویژگی‌هایی همچون اطلاع‌رسانی و نقدشوندگی داشته باشد تا در هیات پذیرش مطرح شوند.
وی به ابزار اختیار معامله نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آیین‌نامه و دستورالعمل این ابزار نهایی شده و شرکت مدیریت فناوری بورس در حال تهیه نرم‌افزار این اوراق است که امیدواریم به زودی نهایی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :