fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 36276
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 10:37
  تعداد بازدید : 770

  بیکارها کارت اعتباری می گیرند

  معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه از اجرای طرح کارت اعتباری مهارت آموزش و شغل یابی در کشور خبر داد و گفت : پایگاه اطلاعاتی کارجویان و شاغلان ایجاد خواهد شد.

  خبرگزاری فارس- علی‌اکبر لبافی گفت: از جمله مباحث در حال پیگیری در وزارت تعاون کارت اعتباری مهارت‌آموزی و شغل‌یابی است.
  وی افزود: این کارت به عنوان بانک اطلاعاتی کاملی از کارجویان بوده که طی چهار مرحله تکمیل می‌شود که مرحله اول مربوط به کارجویان، مرحله دوم همه شاغلان کشور و مرحله سوم و چهارم مربوط به متقاضیانی است که در سال‌های بعد به بازار کار ملحق خواهند شد.
  به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اکنون بانک اطلاعاتی کامل و جامعی در این راستا ایجاد خواهد شد که اطلاعات افراد به صورت شناسنامه‌ای، مهارتی، آموزشی در قالب این کارت تعریف خواهد شد و هر خدماتی که بخواهد استفاده کند در آن ثبت می‌شود.
  وی با بیان اینکه مرحله اول این طرح به صورت آزمایشی با کمیته امداد امام خمینی(ره) و کاریابی‌ها اجرا شده است، گفت: بانک عامل این طرح، بانک رفاه کارگران خواهد بود تا در راستای شبکه ملی بازار کار، این برنامه اجرایی شود.
  به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این کارت‌ها به صورت شناسنامه‌ای الکترونیکی خواهد بود که تمامی موارد فوق را دربرمی‌گیرد.
  لبافی در پاسخ به این سوال که آیا اجرای این طرح و ارایه کارت به کارجویان می‌تواند نقشی در حل مشکلات و یا ساماندهی بیکاران را به همراه داشته باشد گفت: دنبال این هستیم که هیچ هزینه‌ای از کارجویان در قبال دریافت این کارت گرفته نشود و این موضوع در راستای اجرای طرح کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خواهد بود.
  معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در صورتی که قرار باشد خدماتی حمایتی مالی، بیمه‌ای، آموزشی و مهارتی به کارجویان ارایه شود، قطعا از طریق این کارت صورت خواهد گرفت. در خصوص نقشه توسعه کارآفرینی گفت: این نقشه تهیه و تدوین شده و به کمیسیون اجتماعی دولت برای بررسی ارسال شده است تا در نهایت پس از تایید به مجلس ارایه شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :