آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36213
تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 11:47
تعداد بازدید : 723

فناوری حال پیاده روی را از جوانان انگلیسی گرفته است

تحقیقات جدید نشان می دهد که از هر چهار جوان بریتانیایی فقط یک نفر، آن هم در مواقع ضروری پیاده روی می کند. این در حالی است که خیلی از پدر و مادرهای آنها فناوری را مقصر اصلی این عدم تحرک فرزندان شان می دانند.

تلگراف- مطالعات روی دو هزار بریتانیایی نشان می‌دهد که یک چهارم جوانان بین 18 تا 24 سال به طور میانگین فقط پنج دقیقه در روز پیاده‌روی می‌کنند. این در حالی است که پدر و مادرهای بین 42 تا 54 سال فناوری را عامل اصلی این عدم تحرک می‌دانند و می‌گویند که آنها زمانی که همسن و سال فرزندشان بودند، خیلی بیشتر تحرک داشتند. جالب اینجاست که عذر بزرگی که جوانان برای پیاده‌روی‌ نکردن‌‌شان می‌آورند، این است: “هیچ کسی را ندارم که با من به پیاده‌روی بیاید”. این امر بیانگر آن است که جوانان در این سن و سال و در عصر رسانه‌های اجتماعی هنوز احساس تنهایی می‌کنند.
15 درصد از جوانان بریتانیایی گفته‌اند که ترجیح می‌دهند به جای پیاده‌روی، از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. به گفته آنها این اتفاق حداقل یک‌بار در هفته برای‌شان می‌افتد.درواقع، زمانی هم که در اتوبوس یا تاکسی هم می‌نشینند در حال کار کردن با تبلت یا گوشی هوشمند خود هستند. جالب‌تر اینجاست که در عصر فناوری، میانگین زمان پیاده‌روی زنان بریتانیایی در روز حدود 12 دقیقه و در مورد مردان هشت دقیقه است. این در حالی است که براساس یافته‌های بنیاد قلب بریتانیا هر فرد در روز باید 30 دقیقه پیاده‌روی کند.زنان بریتانیایی نشان داده‌اند که بیشتر از مردان دوست دارند برای پیاده‌روی نکردن ‌شان بهانه بتراشند و معمولا نیز بهانه‌شان وضعیت بد هوا و احساس خستگی است. اما بهانه مردان برای پیاده‌روی نکردن چیز دیگری است. آنها معمولا کمبود وقت و پریشانی ذهن‌شان را دلیل می‌آورند.دکتر پائولا فرانکلین، رییس بخش پزشکی Bupa در این باره می‌گوید:‌ اینکه افراد بهانه‌های زیادی برای پیاده‌روی نکردن خود می‌آورند، عادی است، اما باید بدانند که پیاده‌روی برای سلامتی آنها ضروری است. برای بسیاری از افراد پیاده‌روی دسترس‌ترین و راحت‌ترین شکل فعالیت فیزیکی است که در عین رایگان و آزاد بودن آن، سرگرمی بسیار خوبی هم به شمار می‌آید. آن هم در عصر دیجیتال که افراد در خیلی مواقع مجبور به نشستن پشت کامپیوتر یا لپ‌تاپ هستند و فعالیت فیزیکی بسیار کمی دارند. وی همچنین گفت: در دنیای مدرن و در حالی که در همه جا و هر زمان با ابزارهای همراه احاطه شده‌ایم، افزودن فقط 20 دقیقه به زمان پیاده‌روی روزانه‌تان می‌تواند تا حد زیادی خطرات بیماری قلبی یا عروقی را کاهش دهد. این تحقیق پنج بهانه‌‌ای که جوانان بریتانیایی در دوران دیجیتال برای پیاده‌روی نکردن‌شان تراشیده‌اند را به ترتیب وضعیت بد هوا (31 درصد)، نداشتن زمان کافی (26 درصد)، آماده نبودن بدن (12 درصد)، نداشتن حس امنیت (11 درصد) و احساس خستگی کردن (11 درصد) عنوان کرده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :