آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36193
تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 11:13
تعداد بازدید : 721

نایب رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران:

صندوق های مکانیزه فروش هزینه ای مضاعف بر دوش فروشندگان می گذارد

نایب رییس اول اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: ماده ۷۱ قانون نظام صنفی کشور مورد توافق تمامی اعضای صنف است اما شیوه اجرایی آن نیز باید مطابق با قانون باشد تا این طور نباشد که فقط عده ای قلیل به سود برسند.

تسنیم- حسن بیگی نایب رییس اول اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با ابراز گلایه از تفاهم‌نامه‌ای که برای نصب صندوق‌های مکانیزه فروش میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با شورای اصناف کشور به امضا رسیده است، گفت: متاسفانه نظام صنفی رایانه‌ای بدون هیچ‌گونه توافقی با صنف، این تفاهم‌نامه را در دولت قبلی به امضا رساند و با توجه به ایراداتی که بر آن وارد بود از روز اول با آن مخالفت کردیم.
وی گفت: به‌رغم اینکه این صندوق‌ها موجب شفافیت در تراکنش‌های اقتصادی و رصد آمار مشمولان مالیاتی می‌شود و اعضایی که به شکل قانونی در صنف فعال هستند از آن استقبال می‌کنند اما در تفاهم‌نامه میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پرداخت یک درصد از تراکنش فروش به مجریان این طرح دیده شده که به هیچ عنوان مطابق با قانون نیست. وی گفت: سازمان نظام صنفی به جز این مورد، قرار بود که برای اجرای این طرح، شرکت‌هایی را معرفی کند تا تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نیاز از سوی آنها تامین شود که در این زمینه نیز شفافیت وجود نخواهد داشت.
نایب رییس اول اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران همچنین بار دیگر به سود یک درصدی از تراکنش فروش اشاره کرد و گفت: مسوولان گمان می‌کنند که اعضای این صنف در چه شرایطی به سر می‌برند؟ آنها گمان می‌کنند لپ‌تاپی که دو میلیون تومان فروخته می‌شود، تماما سود است و از این جهت یک درصد در دیدگاه آنان رقمی ‌نیست در حالی که سود این بخش در بازار فعلی نهایتا 5/1 درصد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :