آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36192
تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 11:11
تعداد بازدید : 694

رییس كل سازمان امور مالياتي:

دسترسي موديان به پرونده هاي مالياتي را الکترونیکی مي کنیم

رييس كل سازمان امور مالياتي از امكان پذير شدن دسترسي الكترونيكي موديان به پرونده هاي مالياتي در قالب طرح جامع مالياتي خبر داد.

ایرنا- علي عسكري گفت: براساس اين طرح، مودياني كه پرونده‌هاي آنها در چارچوب نرم‌افزار جديد در حال بررسي است، امكان دسترسي به پرونده‌ها را در زمان بررسي و رسيدگي دارند.
وي افزود: هم‌اكنون موديان امكان دسترسي به پرونده‌ها را حتي با مراجعه به ادارات ذي‌ربط ندارند اما با اجراي كامل طرح جامع مالياتي، موديان از هر نقطه در داخل و خارج مي‌توانند از روند پرونده خود آگاه شوند.
معاون وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: همچنين موديان مراحل رسيدگي و ابلاغ را مي‌تواند كنترل كنند ضمن آنكه در آينده ابلاغ پرونده‌هاي مالياتي نيز به صورت الكترونيكي خواهد بود.
عسكري افزود: روش ارتباط با مودي در قالب طرح جامع مالياتي به طور عمده به صورت الكترونيكي خواهد بود.
وي يكي از ويژگي‌هاي طرح جامع مالياتي را قطع ارتباط مميز و مودي دانست و افزود: اين امر وضعيت رسيدگي به پرونده‌هاي مالياتي را بهبود مي‌بخشد.
براساس این گزارش با اجراي طرح جامع مالياتي ميزان فرار مالياتي كه هم‌اكنون حدود ۲۵ درصد است به ۱۵ درصد كاهش خواهد يافت.
همچنين با اجراي كامل اين طرح، تمامي فرآيندهاي نظام مالياتي و به ويژه فرآيندهاي مربوط به ارسال اظهارنامه و پرداخت ماليات الكترونيكي مي‌شود.
اجراي آزمايشي طرح جامع مالياتي در سه استان تهران، اصفهان و كرمانشاه به صورت پايلوت آغاز شده و قرار است اين طرح تا سال ۹۴ به طور كامل در سراسر كشور پياده‌سازي
شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :