آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36189
تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 11:4
تعداد بازدید : 672

با نام ASUS Matrix R9 280X

ایسوس حرفه ای ترین کارت گرافیک سری R9 AMD را معرفی کرد

شرکت ایسوس کارت گرافیکی Matrix R9 280X از خانواده ROG را با ویژگی اختصاصی Hotwire و 20 درصد قدرت خنک کنندگی بهتر معرفی کرد. این ویژگی ها امکان افزایش ولتاژ و فرکانس در یک محدوده ایمن را فراهم می کنند.

فناوران- چندی پیش شرکت AMD نسل جدید کارت‌های گرافیک خود پرده‌برداری کرد که به طور کلی نام‌گذاری آن با سری‌های قبلی متفاوت است و AMD آن را R9 نام گذاری کرده است.
دو کارت گرافیکی Matrix R9 280X Platinum و Matrix R9 280X standard اعضای جدید خانواده کارت‌های گرافیکی ROG ‌هستند که از تراشه Radeon R9 280X استفاده می‌کنند. همان طور که کاربران حرفه‌ای از محصولات ROG انتظار دارند، کارت گرافیکی جدید Matrix R9 280X به همراه فناوری‌های جدید و اختصاصی ایسوس همانند سیستم‌خنک‌کننده Direct CU II همراه با لوله‌های مسی برای دستیابی به عملکرد بالا و کاهش دما تولید شده است. اتصال Hotwire برای کنترل ولتاژ و ماژول‌های تنظیم‌کننده ولتاژ DIGI+ از دیگر امکانات این کارت‌هاست که کارایی بالایی در اجرای تنظیمات پیشرفته کارت دارند و از طریق یک نرم‌افزار برای اجرای ساده تنظیمات کاربران از تمام توان کارت گرافیکی می‌توانند استفاده کنند.
کارت گرافیکی Matrix R9 280X از مزایای طراحی سیستم خنک‌کننده بر پایه مس بهره‌منده شده است که حرارت را از پردازنده گرافیکی به اطراف کارت هدایت می‌کند. این کارت در مقایسه با مدل مرجع Radeon R9 280X که توسط AMD‌ معرفی شده 20 درصد خنک‌تر است و تا سه برابر نویز صوتی کمتری تولید می‌کند. در این مدل از دو فن خنک‌کننده 100 میلی‌متری استفاده شده که لذت بازی در یک بستر پایدار، خنک و بی‌صدا را نمایش می‌دهد. تراشه R9 280X در فرکانس یکهزار مگاهرتز اجرا می‌شود؛ در حالی که فرکانس پردازنده گرافیکی در مدل R9 280X پلاتینیوم با 100 مگاهرتز افزایش نسبت به مدل مرجع به یکهزار مگاهرتز رسیده است.
کارت گرافیکی R9 280X دارای فناوری اختصاصی ROG VGA Hotwire است که ظرفیت بیشتری برای اورکلاکینگ تامین می‌کند و کاربران می‌توانند با اتصال ترمینال مخصوص Hotwire در کارت Matrix R9 280X به مادربورد ولتاژ بیشتری در اختیار کارت قرار دهند. برای کارایی بهتر این بخش، کلیدهای کنترل ابزار TweakIt به برخی از مادربوردهای سری ROG افزوده شده است تا تنظیمات ولتاژ به راحتی امکان‌پذیر باشد و توان کارت گرافیکی و سرعت اجرای بازی را به طور امن افزایش دهند. توسط کارت گرافیکی Matrix R9 280X نرم‌افزار TweakIt محدوده وسیع‌تری از تنظیمات ولتاژ را نسبت به مدل‌های قبلی در اختیار کاربر قرار می‌دهد و همچین به سرعت می‌توان فن‌های 100 میلی‌متری کارت را فعال کرد تا به طور هم‌زمان با ایجاد جریان هوا، دمای کارت کاهش پیدا کند. کارت Matrix R9 280X دارای حالت امن برای اورکلاکینگ است و با اجرای آن کارت به تنظیمات پیش‌فرض باز می‌گردد بنابراین با انتخاب تنظیمات ناپایدار کاربران می‌توانند کارت را به سرعت به حالت پایدار قبلی تغییر دهند ضمن اینکه لوگوی درخشان ایسوس در بالای کارت نیز می‌تواند وضعیت آن را به کاربران اعلام کند زیرا متناسب با لود پردازش کارت، رنگ لوگو نیز تغییر می‌کند.
کارت گرافیکی Matrix R9 280X از مزیت‌های فناوری اختصاصی DIGI+ ایسوس با رگولاتورهای تنظیم‌کننده ولتاژ به همراه اجزا Supper Alloy Power استفاده می‌کند. خازن‌های جامد سوپر آلیاژی، چوک‌های هسته بتنی و MOSFET‌های سخت، مقاومت بیشتری در برابر تنش و گرما دارند زیرا در آنها از موادی با فرمول‌های خاص استفاده شده است. در نتیجه این فناوری‌ها پایداری و دوام کارت نیز افزایش پیدا می‌کند. رگولاتورهای DIGI+ دارای 20 فاز توان و تنظیم‌کننده‌های ولتاژ دیجیتالی هستند تا برای آزمون‌های عملکرد آمادگی لازم را داشته باشند و به توانی بی‌نظیر در مقایسه با سایر کارت‌های گرافیکی دست پیدا کنند. همچنین رگولاتورهای تنظیم‌کننده ولتاژ DIGI+ به همراه اجزا Supper Alloy Power، نویز‌های الکترومغناطیسی را کاهش می‌دهند و باعث افزایش طول عمر کارت می‌شوند. به طوری که در مقایسه با مدل مرجع میزان نویزها تا 30 درصد کاهش پیدا کرده و برآورد می‌شود عمر کارت تا 5/2 برابر افزایش داشته باشد.
ابزار بهینه‌سازی ایسوس ROG به کاربران کارت گرافیکی Matrix R9 280X امکان کنترل ولتاژ، فرکانس هسته پردازشی، حافظه گرافیکی، سرعت فن‌ها و آستانه مصرف توان را می‌دهد تا به راحتی و با اعتماد به نفس کارت را اورکلاک کنند. نرم‌افزار اختصاصی ROG دارای جزییات زیادی برای کالیبراسیون خطی و بهینه‌سازی فرکانس‌ است که امکان کنترل مناسب روی چندین پارامتر را فراهم می‌کند و با کمک آن می‌توان رکوردهای جهانی اورکلاکینگ ثبت کرد. ضمن اینکه از طریق ابزار نمایش کنترل هسته گرافیکی می‌توان به طور هم‌زمان تصاویر بهینه‌سازی عملکرد را در اینترنت به اشتراک گذاشت و دیگران این تنظیمات را حین بازی به طور زنده مشاهده می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :