آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36181
تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 10:50
تعداد بازدید : 706

تهیه نرم افزار ایرانی برای پابند الکترونیکی

رییس سازمان زندان ها با بیان اینکه نرم افزار کنترل پابندهای الکترونیکی در داخل طراحی شده است، گفت: تیمی از ایران به کشور سازنده خواهد رفت تا در جریان فرآیند تولید قرار گیرد.

خبرگزاری فارس- غلامحسین اسماعیلی رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تربیتی درباره سرنوشت اجرای طرح پابندهای الکترونیکی گفت: محموله‌ای که قرار است وارد کشور شود شامل پابندها، تجهیزات اطاق سرور و همچنین مانیتورینگ است. وی افزود: بعد از رسیدن محموله همکاران ما فعالیت‌های مربوط به نصب سرور و نصب نرم‌افزار و لینک شدن هر کدام از این پابندها با مجموعه را آغاز خواهند کرد.
رییس سازمان زندان‌ها گفت: فعال کردن این سیستم زمانی را می‌طلبد هرچند که دوستانی که قرار است محموله را بیاروند نصب و راه‌اندازی آن را به ما وعده داده‌اند.
اسماعیلی گفت: طرف قرارداد به ما پیشنهاد داده است تا تیمی از ایران به کشور سازنده پابندها بروند تا هم در جریان فرآیند تولید و هم در جریان جزییات به کارگیری آن قرار گیرند.
اسماعیلی درباره زندانیانی که قرار است در فاز اول بهره‌برداری از پابندها در این طرح شرکت داده شوند افزود: ما دو موضوع داریم یکی خود سازمان زندان‌ها است که به عنوان سازمان خودمان بنایمان این است که برویم به سراغ کسانی که به مرخصی می‌فرستیم و به کارگاه‌های بیرون از زندان می‌روند و دوم بخشی دیگر مربوط به خود مقامات قضایی هستند که می‌توانند در صدور احکام‌شان از این پابندها استفاده کنند.
رییس سازمان زندان‌ها خطاب به قضات گفت: البته درخواست‌مان از قضات این است که در صدور احکام به محدودیت تعداد پابندها نیز توجه کرده و ما را یاری کنند.
پیش از این اسماعیلی در حاشیه سفر رییس قوه قضاییه به استان اذربایجان غربی گفته بود، محموله پابندهای الکترونیکی قرار است تا پایان مهرماه امسال به داخل کشور برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :