آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36171
تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 10:37
تعداد بازدید : 781

واکنش 24 ساعته پلیس فتا به حمله بدافزارها

سردار هادیانفر از پلیس فتا، با عنوان پلیسی مغز افزاری، باهوش و مهندس پرور یاد کرد و گفت: با تخصصی و حرفه ای عمل کردن این پلیس شاهد کشف درصد بالایی از جرایم سایبری بوده ایم.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا- سردار ‌هادیانفر با حضور در مراسم تقدیر از کارکنان ساعی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گفت: پلیس فتا با توجه به نوپا بودن؛ به‌رغم وجود فشارها و تهدیدات به سرعت در مسیر افزایش مطلوب پیشرفت خود در دستیابی به دانش و فناوری‌های نوین، گام‌های بلندی برداشته و در حال حاضر با اهتمام اندیشمندان شاغل در این پلیس؛ پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات توانسته است در بلوغ سازمانی برای رسیدن به تکامل موفقیت‌های داخلی و بین‌المللی را کسب کند.
وی به بیان چند ماموریت عمده این پلیس شامل تشخیص و پیشگیری از جرایم حوزه سایبر در کشور که براساس پیشگیری اجتماعی و وضعی است پرداخت و گفت: در این رابطه پلیس فتا با اقدامات اجتماعی، اطلاع‌رسانی، آموزش و برگزاری نمایشگاه‌ها با ایجاد پلیسی جامعه محور پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم را به وجود آورده است.
رییس پلیس فتا در ادامه پیشگیری وضعی را دشوار کردن نحوه ارتکاب جرم و کاهش جاذبه‌های آماج ذکر کرد و افزود: پلیس فتا در این راستا توانسته حفره‌های سازمان‌های دولتی و غیره را تشخیص داده و اطلاع‌رسانی کند. سردار‌ هادیانفر در ادامه ضمن برشمردن کشف جرایم خرد، ملی و سازمان یافته به عنوان یکی دیگر از ماموریت‌های پلیس فتا، گفت: در هفته ناجا 56 پلیس فتا علاوه بر استان‌ها در شهرستان‌ها نیز راه‌اندازی شده و توسط مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته تعدادی پرونده ملی در خصوص جرایم سایبری مانند پانگه آ 4، 5 ، 6 و دستگیری هکرهای سایت وزارت نفت و غیره مورد رسیدگی و کشف قرار گرفته است.
این مقام ارشد انتظامی واکنش و تشخیص حملات سایبری را از دیگر ماموریت‌های پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور برشمرد و گفت: در این خصوص اقداماتی شامل کشف جرم آنلاین، تشخیص حملات بدافزارها و واکنش در 24 ساعت اول و پی‌گیری پرونده توسط پلیس فتا صورت می‌گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :