آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36170
تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 10:35
تعداد بازدید : 622

قبوض این دوره را سریع پرداخت کنید

قبوض مشترکان همراه اول مانند گذشته محاسبه می شود

قبوض دوره سوم امسال مشترکان دایمی همراه اول همانند دوره های گذشته بدون هیچ گونه تغییری در تعرفه های اعمالی صادر و به تدریج تا پایان هفته در سراسر کشور توزیع می شود.

فناوران- صدور صورت‌حساب دوره سوم سال 92 مشترکان دایمی همراه اول (از اول مرداد ماه تا اول مهر ماه 92) که به دلیل نامشخص بودن نحوه محاسبه به صورت «فلت» یا «شهری، بین شهری و جابه‌جایی» تاکنون با تاخیر مواجه شده بود؛ با تعرفه‌های قدیمی (سال 82) صادر شده که به تدریج تا پایان هفته جاری در سراسر کشور توزیع می‌شود.
براساس این گزارش، از فروردین ماه سال 91 پیشنهاد یکسان‌سازی تعرفه سیم‌کارت‌های همراه اول به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارایه شد. این کمیسیون به مدت 13 ماه با کار کارشناسی و بررسی مزایای این طرح، در اردیبهشت ماه سال 92 براساس مصوبه 160 به شرکت ارتباطات سیار ایران اجازه داد تعرفه سیم‌کارت دایمی را به صورت فلت (یکسان)، کف 515 ریال و سقف حداکثر 618 ریال اعمال کند.
شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین اعلام کرد در سه ماه با خرید تجهیزات و تغییر در تمامی سیستم‌های صورت حسابگیری و اطلاع‌رسانی گسترده، این طرح را که از نظر ساده‌سازی و شفاف‌سازی نظام تعرفه‌ای برای مشترکان مزایای قابل توجهی داشت، اجرا کرد. به این ترتیب تعرفه بین‌شهری (760 ریال) و هزینه جابه‌جایی را حذف و تعرفه به ازای هر دقیقه 599 ریال (کمتر از سقف اعلام شده) را به صورت یکسان اعمال کرد.
متعاقب این اقدامات و اعمال تعرفه جدید، پس از استقرار دولت یازدهم، طی نامه‌ای از شرکت ارتباطات سیار ایران خواسته شد، تا بررسی مجدد تعرفه‌ها توسط کارگروه، از اعمال آن خودداری شود؛ لیکن این کارگروه تشکیل نشد و کمیسیون طی مصوبه دیگری (مصوبه شماره173)، لغو مصوبه 160 را اعلام کرد.
از آنجا که شرکت ارتباطات سیار ایران در ابتدای ماه‌های فرد نسبت به صدور صورت‌حساب اقدام می‌کند، مجبور بود تمامی اقدامات قبلی در زمینه یکسان‌سازی تعرفه‌ها را به حالت قبل برگرداند که این امر علاوه بر تحمیل هزینه بسیار به این شرکت، موجب تاخیر در صدور صورت‌حساب شد. بنابراین قبوض مشترکان دایمی همراه اول تا پایان هفته براساس تعرفه سال 82، یعنی شهری هر دقیقه 447 ریال، بین‌شهری 760ریال و دو پالس هزینه جابه‌جایی، توسط پست و پیمانکاران توزیع می‌شود.
در ادامه این گزارش، همراه اول از مشترکان خود درخواست کرده با توجه به تاخیر صورت گرفته، در پرداخت صورت‌حساب خود در نخستین فرصت از طریق سامانه 9990، اینترنت، خودپرداز و یا روش‌های دیگر اقدام کنند. در ضمن مشترکانی که در میان دوره قبض خود را پرداخت کرده‌اند ممکن است مبلغی بابت اعمال تعرفه‌های یکسان‌سازی از مخابرات طلب داشته باشند که در قبض بعدی بستانکار می‌شوند.
این شرکت به مشترکان خود اطمینان داده است هیچ تغییری در تعرفه‌ها نسبت به دوره‌های گذشته صورت نگرفته و چنانچه مشترکان مایل باشند می‌توانند با مراجعه به مراکز مخابراتی تلفن ثابت یا سایت mci.irنسبت به دریافت ریز مکالمات خود اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :