آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 36108
تاریخ انتشار : 28 مهر 1392 10:56
تعداد بازدید : 711

رکوردزنی گوگل در سود سهام و درآمد

همین چند روز پیش گوگل اعلام کرد که سود این شرکت در سه ماهه سوم 2013 با رشد 12 درصدی همراه بوده است. همین امر باعث شده که برای نخستین بار در تاریخ این شرکت ارزش هر سهم از سهام این شرکت به یکهزار دلار برسد.

فناوران- براساس گزارش The Verge و بلومبرگ، گوگل با انتشار گزارش مالی خود اعلام کرد که سودش در سه ماهه سوم سال جاری میلادی دو میلیارد و ۹۷۰ میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲ درصدی نشان می‌دهد.
گوگل همچنین عنوان کرده که در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۳ مجموع درآمد این شرکت برابر با ۱۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بوده است. براساس این گزارش، افزایش خوب درآمد و سود گوگل در حالی بوده است که موتورولا، شرکت زیرمجموعه گوگل در مدت فوق شاهد کاهش ۶۰۰ میلیون دلاری درآمد خود بوده است.
همچنین از مجموع درآمد گوگل در مدت مذکور بخش اعظم آن به میزان ۹ میلیارد و ۳۹۰ میلیون دلار از طریق ‌سایت این شرکت کسب شده است و سایت‌های وابسته به گوگل نیز درآمد سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون دلاری برای این شرکت داشته‌اند. لری پیج، مدیرعامل گوگل در این‌باره گفت: این نتایج مالی بار دیگر نشان می‌دهد که گوگل استراتژی‌های درستی را دنبال کرده است.
حالا به دنبال این افزایش درآمد، ارزش هر سهم از سهام این شرکت برای نخستین بار در کل تاریخ این غول اینترنتی به یکهزار دلار رسیده است. سرمایه‌گذاران گوگل از گزارش عملکرد مالی این شرکت در سه ماهه سوم سال 2013 شگفت‌زده شده‌اند و همین عامل باعث افزایش ارزش سهام این شرکت شده است. درآمد گوگل از بابت تبلیغات آنلاین نیز همچنان رو به رشد است و این بخش بیشترین درآمد را برای گوگل به همراه دارد. هرچند درآمد گوگل بابت هر کلیک از تبلیغات کاهش یافته، اما حجم تبلیغات درخواستی برای سرویس‌های گوگل رو به افزایش است. تحقیقات نشان می‌دهند که گوگل در حال حاضر 33 درصد از کل درآمد تبلیغات آنلاین دنیا را تحت کنترل خود دارد. این در حالی است که این کمپانی حدود 31 درصد از کل بازار تبلیغات آنلاین را در سال گذشته در اختیار داشت.
بلومبرگ گزارش کرده که با رشد 13 درصدی در ارزش سهام گوگل، این شرکت به سومین شرکت با ارزش دنیا بدل شده و پس از اپل وEXxomMobile قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :