آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3511
تاریخ انتشار : 8 آذر 1390 9:0
تعداد بازدید : 458

مديركل آزمايشگاه مركز سلامت وزارت بهداشت:

راه اندازي سامانه بيمارمحور و 5 هزار سايت اختصاصي آزمايشگاهي همزمان با دهه فجر

مديركل آزمايشگاه مركز سلامت وزارت بهداشت از رونمايي 5 هزار سايت اختصاصي آزمايشگاه در سراسر كشور و سامانه بيمار محور در راستاي فارسي نويسي برگه هاي آزمايش و نسخ پزشكي همزمان با دهه فجر خبر داد.

وب‌دا- دكتر سعيد مهدوي در مورد فارسي‌سازي ارايه خدمات آزمايشگاه‌ها گفت: آن چيزي كه در حال حاضر تحت عنوان فارسي سازي ارايه خدمات مطرح شده است تنها جايگزيني واژه‌ها نيست بلكه ارتباطي است كه مردم مي‌توانند با برگه‌هاي آزمايش به لحاظ سلامت خود برقرار كنند. آگاهي از اصطلاحات اوليه مندرج در برگه‌هاي آزمايش از جمله حقوق هر فردي است كه براي انجام آزمايش به ما مراجعه مي‌كند.مديركل آزمايشگاه مركز سلامت وزارت بهداشت ضمن اعلام اين خبر كه سايتي به همين منظور تا دهه فجر رونمايي خواهد شد، افزود: در اين سايت محتوايي تهيه شده است كه به كمك آن مردم مي‌توانند دسترسي حداكثري به اطلاعات اوليه در برگه‌هاي آزمايش خود دست يابند.وي گفت: سعي مي‌كنيم پس از تكميل شدن اين نرم‌افزار نوع قابل استفاده در تلفن‌هاي همراه را نيز راه‌اندازي كنيم تا دسترسي الكترونيكي مردم به اين اطلاعات راحت‌تر فراهم شود.مهدوي با اشاره به 70 درصد خطاهاي آزمايشگاهي كه مربوط به مقدماتي پيش از انجام آزمايش و پس از خروج از آزمايشگاه هستند، عنوان كرد: لازم است مردم بدانند قبل از مراجعه براي انجام آزمايش بايد چه مواردي را رعايت كنند. به عنوان مثال بايد آگاهي داشته باشند براي انجام يك تست لازم است ناشتا باشند يا خير. اين اطلاعات در سامانه بيمار محور ارایه شده است.
وي افزود: همچنين همزمان با راه‌اندازي اين سامانه 5 هزار سايت اختصاصي آزمايشگاه‌هاي تشخيص طبي كه پايلوت شده رونمايي مي‌شود. مخاطب اوليه اين سايت‌هاي اختصاصي آزمايشگاه‌ها هستند پس از آن مردم می‌توانند به اطلاعات لازم درباره آزمايشگاه‌ها دسترسي داشته باشند؛ ضمن اينكه پس از راه‌اندازي و تكميل اين سايت جواب آزمايش خود را به صورت الكترونيكي دريافت می‌كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :