آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35011
تاریخ انتشار : 15 مهر 1392 11:13
تعداد بازدید : 591

حضور پررنگ ایران در اجلاس جهانی توسعه مخابرات ITU

مدیرکل دفتر طرح های جامع و تدوین استانداردها، از حضور شرکت ارتباطات زیرساخت برای شرکت در اجلاس جهانی توسعه مخابرات خبر داد و افزود: ساماندهی گروه های مطالعاتی برای شرکت در اجلاس جهانی توسعه مخابرات (ITU-D ) در حال انجام است.

ایسنا- غفار تبریزی با بیان این مطلب گفت: از 150 نفر عضو گروه‌های مطالعاتی تاکنون 10 نفر از شرکت ارتباطات زیرساخت، در زمینه پیشنهادات جدیدی که قرار است در اجلاس جهانی توسعه مخابرات ITU-D سال 2014 مطرح شود فعالیت می‌کنند و طبق برنامه‌ریزی مربوطه ابتدا این پیشنهادات در اجلاس‌های مقدماتی APT مطرح می‌شود و سپس به صورت پیشنهاد مشترک کشورهای آسیا اقیانوسیه به اجلاس اصلی ارسال می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تاکنون هشت پیشنهاد از طرف گروه‌های مطالعاتی برای شرکت در اجلاس آماده شده افزود: در این گروه مطالعاتی سازماندهی روسا و اعضای فعال برای مطالعه اسناد و مصوبات مربوط به اجلاس جهانی توسعه مخابرات ITU-D انجام می‌شود. مدیرکل دفتر طرح‌های جامع و تدوین استانداردها به رایزنی برای همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: تلاش برای انتخاب مسوولان گروه مطالعاتی بخش ITU -D که منطبق با نظرات کشور ما باشد و همچنین تصویب قطعنامه‌هایی که منافع کشور ایران را دربرداشته باشد از دستاوردهای شرکت در اجلاس جهانی توسعه مخابرات ITU-D خواهد بود. غفار تبریزی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (در قالب گروه کاری و با برنامه‌ریزی منسجم)، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت، برای شرکت در این اجلاس فعالیت می‌کند. وی با اشاره به اینکه در این اجلاس قطعنامه‌ها و پروژه‌های منطقه‌ای چهار سال بعدی مشخص می‌شود، افزود: هدف از شرکت در اجلاس جهانی توسعه مخابرات ITU-D ارایه پیشنهادهایی است که منافع کشور را در پی داشته باشد که برای تداوم این امر، در تلاشیم در هیات رییسه گروه‌های مطالعاتی این بخش عضو شویم. غفار تبریزی گفت: اتحادیه جهانی مخابرات به طور رسمی و بین‌المللی، چهار اجلاس مهم دارد که یکی از مهم‌ترین اجلاس اجلاس جهانی توسعه مخابرات ITU-D به ویژه برای کشورهای در حال توسعه است که دوره آتی آن در سال 2014 در کشور مصر برگزار می‌شود مطابق بررسی‌های انجام شده کشورها در حال توسعه و مجامع بین‌المللی برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای حضور فعال و ارایه نظرات و برنامه‌های توسعه‌ای در حوزه‌های مختلف دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :