آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3497
تاریخ انتشار : 7 آذر 1390 13:58
تعداد بازدید : 500

مديركل ارزيابي عملكرد آموزش‌ و پرورش شهر تهران:

اخذ وجه نقد براي هوشمندسازي و تجهيز مدارس ممنوع است

ديركل ارزيابي عملكرد سازمان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: اخذ هرگونه وجه نقد از اوليا براي هوشمندسازي و خريد تجهيزات مدارس ممنوع است و با مدارس متخلف
برخورد مي شود.

 

 - جواد مرتضي‌زاده افزود: سازمان آموزش و پرورش شهر تهران در حال آماده‌سازي و تدوين بخشنامه‌اي است تا بر اساس آن از اخذ هرگونه وجوه نقدي از خانواده‌ها به منظور هوشمندسازي و يا خريد تجهيزات براي مدارس جلوگيري كند.

وي گفت: اين بخشنامه به زودي به تمامي مناطق و مدارس ابلاغ مي‌شود تا علاوه بر پشتوانه قانوني اين ابلاغيه در صورت مشاهده چنين تخلفي با مديران و مدارس متخلف برخورد شود.

مرتضي‌زاده افزود: هوشمندسازي و خريد تجهيزات مدارس، اعتبار ويژه‌اي در رديف‌هاي اعتباري آموزش و پرورش دارد و پس از تعيين نياز مناطق و مدارس اين اعتبار برای هوشمندسازي و تجهيز مدارس در اختيار آنها قرار خواهد گرفت لذا مدارس حق دريافت وجه اجباري از خانواده‌ها را تحت عنوان كمك به هوشمندسازي و يا خريد تجهيزات ندارند.

وي گفت: براساس بخشنامه آموزش و پرورش دريافت هرگونه وجه اجباري از والدين و خانواده‌هاي دانش‌آموزان تحت عنوان كمك به هوشمندسازي مدارس و يا خريد تجهيزات ممنوع بوده و با مدارس متخلف برابر قانون برخورد مي‌شود.

مديركل ارزيابي و عملكرد سازمان آموزش‌وپرورش شهر تهران افزود: چنانچه مدارسي اقدام به اخذ وجهي در چنين قالبي كرده باشند، آموزش و پرورش شهر تهران تا زمان استرداد وجوه به خانواده‌ها و خارج شدن مبالغ اخذ شده از حساب مدرسه اين موضوع را پيگيري خواهد كرد.

وي همچنين با اشاره به گزارش سامانه 1820 سازمان آموزش و پرورش شهر تهران كه سامانه ثبت و رسيدگي به شكايات مردمي است، گفت: در آبان‌ماه سال90 يكهزار و 800 تماس در اين سامانه ثبت شده كه از اين تعداد 350 مورد در زمینه شكايت‌هاي مربوط به اخذ وجه بوده است.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :