آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34900
تاریخ انتشار : 14 مهر 1392 11:39
تعداد بازدید : 589

مایکروسافت برای بازار موبایل نقشه می کشد

کمتر از یک ماه از خرید نوکیا توسط مایکروسافت گذشته که این شرکت آمریکایی درصدد برآمده که سهم ویندوزفون را در بازار موبایل افزایش دهد.

سلولارنیوز- بازار موبایل هم‌اکنون در دست سیستم‌عامل‌های آندرویید و iOS اپل قرار دارد و ویندوزفون پس از چند سال هنوز نتوانسته جایگاه خوبی در بازار موبایل به خود اختصاص دهد، به این ترتیب مایکروسافت قصد دارد سهم خود را با به کار بستن سیاست‌های جدید افزایش دهد.
بر این اساس اقدام به کاهش قیمت سیستم‌عامل ویندوز‌فون برای شرکت‌های تولیدکننده گوشی کرده تا از این طریق همکاری بیشتری با موبایل‌سازان سراسر جهان داشته باشد.
شرکت مایکروسافت با کاهش قیمت مجوز نرم‌افزاری ویندوزفون برای کارخانه‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند سعی دارد همکاری‌های خود در این زمینه را با تعداد بیشتری شرکت تولیدکننده تلفن‌همراه دنبال کند.
از سوی دیگر شرکت HTC که در حوزه تلفن همراه یکی از قدیمی‌ترین شرکای مایکروسافت محسوب می‌شود و این روزها فعالیت اصلی خود را معطوف به سیستم‌عامل آندرویید کرده، به تازگی پیشنهادی را از جانب مایکروسافت دریافت کرده که بر مبنای آن قرار است ویندوزفون روی گوشی‌های آندروییدی این شرکت نصب شود و مایکروسافت به‌ازای هر سیستم‌عاملی که به این صورت نصب می‌شود هزینه‌ای دریافت نکند یا رقم بسیار کمی بگیرد.
این اقدام استراتژیک موجب خواهد شد تعداد شرکت‌های موبایلی پشتیبانی کننده از سیستم‌عامل ویندوز افزایش یابد. شرکت مایکروسافت در همین راستا نوکیا را نیز خریداری کرده است تا ویندوزفون به صورت گسترده‌تر در اختیار کاربران جهانی قرار گیرد.
شرکت HTC از ماه ژوئن تا به حال گوشی ویندوزی جدید روانه بازار نکرده است و در حال حاضر هیچ برنامه‌ای در دست ندارد محصول جدیدی در این زمینه روانه بازار کند.
گفتنی است که طی ماه‌های گذشته مایکروسافت میزان درآمدهای خود را از فروش مجوزهای مربوط به سیستم‌عامل ویندوزفون افزایش داده است و در این راستا حتی از مجوزهای مربوط به سیستم‌عامل آندرویید روی گوشی‌های هوشمند جدید هم درآمد کسب
می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :