آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34880
تاریخ انتشار : 14 مهر 1392 11:16
تعداد بازدید : 612

تقی پور: موضوع واگذاری کابل مسی قدیمی است

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مرکز تحقیقات مخابرات در زمان خصوصی سازی، با کار مفصلی تمامی بخش های مخابرات را که باید یا نباید واگذار می شد، بررسی کرده است.

تسنیم- رضا تقی‌پور درباره موضوعات اخیری که در ارتباط با باز پس‌گیری بخش‌های زیرساختی مخابرات از قبیل سیم مسی و فیبرنوری، از سوی وزارت ارتباطات مطرح شده است، گفت: در زمان واگذاری مخابرات به بخش خصوصی، تمامی کارهای کارشناسی صورت گرفت و مرکز تحقیقات مخابرات که زیرمجموعه وزارتخانه است با کار مفصلی تمامی بخش‌هایی که باید یا نباید واگذار می‌شد را بررسی کرد.
وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان دیدگاهش در ارتباط با این موضوعات، گفت: باید تمامی جوانب موضوعات این چنینی را سنجید و اگر هم نظر جدیدی در این مورد وجود داشته باشد، باید با کار کارشناسی پیش برود. علاوه بر کارشناسی، از الگوی دیگر کشورها نیز باید استفاده کنیم تا یکپارچگی این حوزه از بین نرود.
وی افزود: با توجه به اینکه روح خصوصی‌سازی تشویق بخش غیردولتی برای ارایه خدماتی است که تا پیش از آن دولتی بوده است، باید کاری کنیم تا ضمن حفظ یکپارچگی، سرمایه‌گذاران نیز تشویق به ورود در این عرصه برای سرمایه‌گذاری شوند.
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: حال چنانچه بیاییم و با محدود کردن این فضا، بخواهیم مباحث را به گونه‌ای دیگر مطرح کنیم، شاید کمی شتا‌بزده باشد.
تقی‌پور در پاسخ به این سوال که شما با طرح چنین موضوعاتی مخالف هستید یا نه، گفت: من نه می‌گویم مخالفم و نه موافق؛ ولی معتقدم بیان این دست موضوعات نیاز به
کار کارشناسی دارد.
وی گفت: همان‌طور که در فضای GSM (سیار) رقابت وجود دارد و چندین اپراتور در آن ارایه خدمات می‌کنند، ایجاد فضای رقابتی در ارتباط با فضای باسیم هم چندان کار سختی نیست و کشور باید این بخش را هم مدیریت کند کمااینکه پروانه‌های جدیدی نیز برای این بخش صادر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :